ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Čeští tenisté budou hrát první kolo Davis Cupu doma s Francií

Velikost textu:
aktualizováno 23. 9. 2008 19:38

Madrid - Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru utkají na domácí půdě s Francií. O jejich soupeři pro zápas, který se uskuteční od 6. do 8. března 2009, rozhodl dnešní los v Madridu.

Radek Štěpánek s Pavlem Víznerem při daviscupovém utkání proti Rusku
Radek Štěpánek s Pavlem Víznerem při daviscupovém utkání proti Rusku

S Francií hráli čeští tenisté v týmové soutěži naposledy v roce 2002, kdy ve čtvrtfinále prohráli 2:3. Reprezentanti země galského kohouta se mohou opírat o velmi vyrovnaný výběr, momentálně mají hned sedm tenistů mezi prvními čtyřiceti hráči ve světovém žebříčku. Naopak z českých reprezentantů jsou v elitní stovce aktuálně jen Tomáš Berdych a Radek Štěpánek.

První kolo Davisova poháru nabídne hned několik velmi zajímavých duelů. Letošní finalista Španělsko v čele se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem přivítá doma srbské tenisty, za které může hrát i třetí tenista světa Novak Djokovič. Účast v prvním kole díky změně termínu přislíbil i dlouholetý tenisový král Roger Federer, jehož tým pojede na půdu šampionů z roku 2007 Spojených států amerických.

Los 1. kola:

Argentina - Nizozemsko, Česká republika - Francie, USA - Švýcarsko, Chorvatsko - Chile, Švédsko - Izrael, Rumunsko - Rusko, Německo - Rakousko, Španělsko - Srbsko.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.