ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Turnaj mistrů nejspíš čeká přesun z Londýna. Hlásí se Peking, Dauhá i NY

Velikost textu:

Londýn - Tenisový Turnaj zažívá v Londýně úspěšná léta. Hráči si pochvalují dějiště v hale u Temže, organizátoři si nemohou stěžovat ani na divácký zájem ani finanční příjmy, přesto je pravděpodobné, že se turnaj pro osmičku nejlepších hráčů roku přesune jinam. Zájemců je hned několik.    

Dějiště Turnaje mistrů - londýnská O2 arena
Dějiště Turnaje mistrů - londýnská O2 arena

Do londýnské O2 areny se Turnaj mistrů přesunul v roce 2009 ze Šanghaje a smlouvu o pořádání akce má do roku 2015 s možností roční opce. Je tak možné, že v britské metropoli se bude hrát ještě dva roky, ale už nyní se jedná, co dál.

Podle spekulací mají o Turnaj mistrů zájem v Šanghaji, Pekingu, katarském Dauhá, Abú Dhabí a mluví se i o New Yorku. "Diskutujeme o čtyřech oblastech, ale žádné rozhodnutí dosud nepadlo," řekl šéf ATP Chris Kermode.

Světová jednička Novak Djokvič potvrzuje, že v Londýně slaví turnaj nesmírný úspěch, ale i Srb podporuje myšlenku na změnu. "Londýn je jedním z nejlepších tenisových měst, ale bylo by fér ukázat vrcholný tenis v dalších destinacích," míní Djokovič. "Nemám nic proti Londýnu, turnaj si tady nadmíru užívám, ale mělo by se dějiště měnit."

Podobně mluvil Tomáš Berdych. "V Londýně to je neuvěřitelná událost se skvělým publikem, které plní halu. Proto hrajeme tenis, pro chvíle, kdy máme takové fanoušky," řekl český hráč a dodal: "Otázkou ale je, proč nedat šanci jiným místům."

Turnaj mistrů vznikl v roce 1970, první ročník se hrál v Tokiu a návrat do Japonska či do Asie by potěšil z nastupující generace Keie Nišikoriho. "Doufejme, že to tak jednou bude. Určitě bych tam měl více fanoušků, ale i tady to je dobré," řekl letošní finalista US Open, který při premiéře na Turnaji mistrů postoupil do semifinále. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.