ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Záhlavová Strýcová finále v Lucemburku prohrála

Velikost textu:
aktualizováno 18. 10. 2014 17:42

Lucemburk – Barbora Záhlavová Strýcová neproměnila v titul ani druhou letošní finálovou účast na okruhu WTA. Čtvrtá nasazená česká tenistka prohrála na turnaji v Lucemburku s loňskou finalistkou Annikou Beckovou 2:6, 1:6 za hodinu a 35 minut a na druhý titul v kariéře nedosáhla. Dvacetiletá Němka získala premiérovou trofej.

Barbora Záhlavová-Strýcová
Barbora Záhlavová-Strýcová

Obě tenistky se v úvodu druhého vzájemného zápasu trápily na podání. Záhlavová Strýcová dokázala vlastní servis poprvé udržet až v páté hře druhé sady, a odvrátila tak hrozícího "kanára". Zatímco v prvním setu dokázala i ona vzít soupeřce dvakrát podání, ve druhé sadě ani jeden z pěti brejkbolů nevyužila a stejně jako první vzájemný zápas před dvěma lety v lucemburském velkovévodství s bývalou juniorskou vítězkou French Open prohrála.

Navzdory slibnému začátku neuspěly ani Lucie Hradecká a Barbora Krejčíková ve finále čtyřhry. Třetí nasazená dvojice prohrála se Švýcarkou Timeou Bacsinszkou a Němkou Kristinou Barroisovou 6:3, 4:6, 4:10.

Devětadvacetiletá Hradecká usilovala o 19. triumf v kariéře, o jedenáct let mladší Krejčíková hrála finále na okruhu WTA poprvé. Na prvním společném turnaji nakonec zůstaly těsně pod vrcholem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.