ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Lendl o koučování Berdycha: Záleží, co přesně bude chtít

Velikost textu:

Praha – Bývalá světová jednička Ivan Lendl a ex-trenér Andyho Murrayho zatím nepotvrdil, že se stane novým koučem Tomáše Berdycha. Ten o angažování nejlepšího tenisty české historie dlouhodobě uvažuje. "Nezáleží to na mně, ale na Tomášovi," řekl Lendl při otevření mládežnické golfové akademie v Mstěticích.

Ivan Lendl
Ivan Lendl

Poté, co Lendl ukončil úspěšnou spolupráci s Murrym, kterého dovedl ke dvěma grandslamovým titulům a olympijskému zlatu, se o něm začalo hovořit jako o adeptovi na nového trenéra Berdycha.

"My se s Tomášem domluvili, že až se někde uvidíme, tak se o tom pobavíme. Uvidíme, co by chtěl, co já mohu nabídnout. Vždy je důležité, aby nejen hráč chtěl, ale aby i kouč měl pocit, že mu má co dát a může mu pomoct," řekl Lendl v rozhovoru pro Českou televizi s tím, že podnět vzešel právě od Berdycha.

přehrát video
Host Sportovních zpráv: Tenisová legenda Ivan Lendl

Lendl prý neumí posoudit, co by mohl Berdychovi nabídnout, záleží prý na hráčových názorech. "Uvidíme, jak by si to představoval. Není to jednoduchá věc," uvedla tenisová legenda, kterou v posledních letech kromě jeho domovského sportu vytěžuje i golf. Naposledy byl inspirací začínajícím hráčům při otevření mládežnické akademie u Prahy, kde se na jeho podpis stály dlouhé fronty.

Lendl přiznal, že s Berdychem dřív moc nehovořil, z turnajů se s ním ale zná. "Spíše jsme se vídali tam, ale o tenise jsme se nebavili. Vždycky jsem ho sledoval. Když jsem koučoval Andyho Murrayho, Tomáš byl nepříjemný soupeř a já o něm potřeboval co nejvíc vědět," zavzpomínal.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

S Berdychem by se měl nejspíš setkat po turnaji v Šanghaji, kde nyní český hráč postoupil do čtvrtfinále. "Poté pravděpodobně přicestuje do Česka a uvidíme," řekl Lendl. S žádným dalším českým tenistou se o případné spolupráci nebavil. "Musí to vzejít od hráčů, ne od kouče," zdůraznil.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.