ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

České tenistky budou hrát ve Fed Cupu se Španělskem

Velikost textu:

Madrid - V prvním kole elitní skupiny Fed Cupu se české tenistky utkají s letošními finalistkami ze Španělska. Rozhodl o tom dnešní los v předvečer finále v Madridu. Zápas se bude hrát 7. a 8. února příštího roku v České republice.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/74/7365.jpg?1202380876
 • Česká tenistka Iveta Benešová autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tenistky z Česka narazí na pětinásobné vítězky této soutěže z devadesátých let a budou jim moci oplatit loňskou porážku z baráže o postup mezi elitu. Tehdy v Parafrugellu prohrály 1:4, teď budou mít výhodu domácího prostředí.

Španělky letos postoupily přes Itálii a Čínu až do finále, přestože se s nimi příliš nepočítalo. Jejich nejlepší hráčka Anabel Medinaová-Garriguesová je na 29. místě světového žebříčku. Iveta Benešová, nejlepší Češka při předpokládané neúčasti Nicole Vaidišové, je o třicet míst níž.

Nejúspěšnější španělskou hráčkou je Virginia Ruanová-Pascualová, která má devět grandslamových titulů v deblu, ale v příštím roce už údajně Fed Cup hrát nebude.

Los Fed Cupu:

Světová skupina I:

Česká republika - Španělsko, Rusko - Čína, Itálie - Francie, Argentina - USA.

Světová skupina II:

Belgie - Slovensko, Německo - Švýcarsko, Srbsko - Japonsko, Ukrajina - Izrael.

Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.