Kvitová i Berdych své úvodní zápasy v Kanadě zvládli

Toronto – Tomáš Berdych i Petra Kvitová zvládli své první zápasy na kanadských betonech, Berdych si v Torontu po boji poradil s Lu Yen-Hsunem z Tchaj-wanu, potřeboval ale tři sety. To Kvitová zvládla svůj první zápas od vítězného Wimbledonu s větším klidem, Australanku Dellacquavou přehrála v Montrealu 6:3 a 6:2.

Petra Kvitová
zdroj: AP autor: Faisal Osama

Berdych přehrál Lu Yen-Hsuna i ve třetím vzájemném utkání v kariéře, ale poprvé s aktuálně 43. hráčem žebříčku ATP ztratil set. Po prohrané první sadě využil ve druhém i třetím setu vždy jeden brejkbol a duel ukončil svým čtrnáctým esem v utkání. Nakonec zvítězil 6:7, 6:4 a 6:4.

O čtvrtfinále se čtvrtý nasazený Berdych utká s Felicianem Lópezem. Se Španělem má ovšem nepříznivou bilanci 4:5 a letos s ním prohrál na trávě v Queen's Clubu.

Turnaj v Torontu - dvouhra 2. kolo:

Berdych (4-ČR) - Lu Yen-Hsun (Tchaj-wan) 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, Ferrer (5-Šp.) Russell (USA) 6:4, 2:6, 6:1, Raonic (6-Kan.) - Sock (USA) 4:6, 7:6 (7:2), 7:6 (7:4), Dimitrov (7-Bul.) - Young (USA) 4:6, 6:2, 6:3, Robredo (17-Šp.) - Simon (Fr.) 7:5, 6:4, F. López (Šp.) - Smyczek (USA) 7:5, 6:4.

Na Kvitovou teď čeká Ruska Makarovová

Petra Kvitová zvládla přechod z travnatých dvorců na betony výborně, druhá nasazená hráčka turnaje porazila ve 2. kole i s dešťovou pauzou Australanku Casey Dellacquavou jasně 6:3 a 6:2. V osmifinále se Kvitová, vítězka z Montrealu 2012, střetne se světovou devatenáctkou Jekatěrinou Makarovovou z Ruska.

Čtyřiadvacetiletá Kvitová se na turnaje vrátila po měsíční pauze, kterou měla po svém druhém vítězství na trávě v All England Clubu. Proti Dellacquavé hrála rychle, agresivně a pomohla si sedmi esy. Ustála i dešťovou přestávku, která přišla v páté hře prvního setu. Po návratu odvrátila dva brejkboly a získala tři hry v řadě.

Ve druhém setu Kvitová rychle vedla 3:0 a zápas ukončila po hodině a dvanácti minutách vítězným bekhendem. "Jsem ráda, jak jsem to zvládla. Díky fanouškům, kteří vydrželi tak dlouho i po dešti," napsala Kvitová na sociálních sítích.

Suverénně postoupila i světová jednička Serenna Williamsová. Američanka deklasovala Australanku Samanthu Stosurovou 6:0, 6:2 a nyní ji vyzve Češka Lucie Šafářová.

Turnaj v Montrealu - dvouhra 2. kolo:

Kvitová (2-ČR) - Dellacquaová (Aust.) 6:3, 6:2, S. Williamsová (1-USA) - Stosurová (Austr.) 6:0, 6:2, Jankovičová (7-Srb.) - Stephensová (USA) 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), V. Williamsová (USA) - Putincevová (Kaz.) 6:3, 6:2, Lisická (Něm.) - Keysová (USA) 4:6, 6:1, 6:4, Vandewegheová (USA) - Ivanovičová (9-Srb.) 6:7 (7:9), 7:6 (9:7), 6:4.