ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Liberecký challenger pokračuje bez české účasti

Velikost textu:

Liberec – Tenisový challenger na antukových kurtech LTK v Liberci už pokračuje bez domácích zástupců i největšího favorita Pabla Cuevase z Uruguaye. Jako poslední Češi dnes ve 2. kole vypadli Roman Jebavý a Robin Staněk. Ve středu nebyli úspěšní v bojích o čtvrtfinále zkušení třicátníci Jan Hájek a Jan Hernych ani devatenáctiletý Adam Pavlásek.

Adam Pavlásek
Adam Pavlásek

Všichni čeští tenisté ve 2. kole turnaje s názvem Svijany Open vypadli se zahraničními soupeři. Turnajová čtyřka Horacio Zeballos z Argentiny zastavil Staňka po výsledku dvakrát 6:4 a v dnešním programu neuspěl ani Jebavý proti Vladzimirovi Ignatikovi z Běloruska. Liberecký tenista podlehl 3:6 a 3:6.

Cuevas během července vyhrál na elitním okruhu ATP dva turnaje na antuce ve švédském Bastadu i chorvatském Umagu, ale náročný program se na něm podepsal. Dnes v Liberci si 40. hráč světa stěžoval na bolest v rameni, po prvním setu se nechal ošetřovat a soupeři z Tchaj-wanu Yang Tsung-Hua překvapivě podlehl ve dvou setech.

Liberecký challenger má dotaci 35 tisíc eur, vítěz dvouhry získá 80 bodů do žebříčku ATP a finanční prémii přes pět tisíc eur.

Výsledky tenisového challengeru v Liberci

Zeballos (4-Arg.) - Staněk (ČR) 6:4, 6:4, Ignatik (Běl.) - Jebavý (ČR) 6:3, 6:3, Yang Tsung-Hua (Tchaj-wan) - Cuevas (1-Urug.) 7:5, 6:1, Gombos (6-SR) - Samper (Šp.) 7:6 (7:2), 7:5.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.