České ragby

Štěpánkovi v Bogotě finále uteklo, nevyzrál na Karloviče

Bogotá – Radek Štěpánek podlehl v semifinále turnaje v Bogotě Chorvatovi Ivu Karlovičovi 4:6, 6:3 a 4:6. Těsně mu tak unikla možnost postoupit do prvního finále na okruhu ATP od zisku titulu ve Washingtonu v srpnu 2011. Karvinský rodák Štěpánek prohrál vzájemný zápas s Karlovičem teprve podruhé a celkově s ním má bilanci 4:2.

Ilustrační foto

Pětatřicetiletý Štěpánek, který s Karlovičem svedl v roce 2009 památný, téměř šestihodinový duel v semifinále Davisova poháru, dlouho hledal recept na dělový servis 211 centimetrů vysokého Chorvata. V prvním setu se nedostal k brejkbolu, soupeři zato stačilo využít jednu ze dvou šancí.

Ve druhém setu však Štěpánek získal game při servisu stejně starého rivala hned při první příležitosti a za čtyřicet minut ho dovedl k vítězství 6:3. V závěrečné sadě se opakoval scénář té první, Štěpánek nedokázal doservírovat na 5:5 a rozloučil se s Kolumbií gamem, ve kterém nezískal fiftýn.