ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš
French Open

Šarapovová vs Halepová. Paříž čeká ženské finále

Velikost textu:

Paříž - Favoritkou finálového souboje ženské dvouhry je ruská hráčky Maria Šarapovová, jejíž zkušenosti s velkými zápasy by měly v Paříži platit na Rumunku Simonu Halepovou. Ta však na pařížské antuce v turnaji neztratila ani set. Šarapovová je na Frech Open ve finále potřetí v řadě, pro Halepovou půjde o vůbec první grandslamové finále.

Radující se Maria Šarapovová
Radující se Maria Šarapovová

"Bude to hodně těsný souboj. Můj tip je, že by mohla vyhrát Maria. Má trošku víc zkušeností a poslední dobou se jí hodně daří," řekla Petra Kvitová. Halepová je nyní ve stejné pozici jako tehdy Kvitová. "Četla jsem, že Simona nemá před finále co ztratit, tak nějak jsem se ve Wimbledonu cítila i já. Může překvapit, to rozhodně ano, ale uvidíme, jak se vyrovná psychicky s tím, že hraje finále grandslamu," řekla Kvitová.

Dvaadvacetiletá Rumunka neztratila v turnaji ani set, což se při prvním postupu do finále grandslamu naposledy povedlo Martině Hingisové před 17 lety na Australian Open. Šarapovová však měla cestu do finále složitější a musela o postup bojovat. "Ráda bych to zvládla ve dvou setech, ale je jedno, jestli prohrajete první set nebo pár gamů, důležité je vyhrát ten poslední set," řekla sedmadvacetiletá Ruska. "Pracuju s týmem tvrdě a nezabalím zápas, protože ztratím set. Jsem na kurtu kvůli vítězství."

Dosavadní tři vzájemné duely mezi finalistkami vyhrála Šarapovová. Naposledy před necelým měsícem porazila Halepovou ve třech setech ve finále turnaje v Madridu. "Musím proti ní být hodně agresivní. Je to skvělá hráčka," řekla Rumunka. Bez ohledu na výsledek finále se posune poprvé v kariéře na třetí místo světového žebříčku. Šarapovová bude v případě triumfu pátá, po porážce šestá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.