ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Češky čeká ve Fed Cupu cesta do Kanady

Velikost textu:
aktualizováno 4. 6. 2014 13:31

Paříž - České tenistky čeká dlouhá cesta k 1. kolu Světové skupiny Fed Cupu v roce 2015. Los v Paříži rozhodl, že svěřenkyně kapitána Petra Pály a letošní finalistky poletí do Kanady. Ta se opírá především o výkony vycházející hvězdy Eugenie Bouchardové. Tenistky na severoamerický kontinent pocestují týden po skončení grandslamového Australian Open. Zápas se uskuteční 7. a 8. února.

Petra Kvitová a Petr Pála
Petra Kvitová a Petr Pála

"Přání tentokrát nevyšlo," řekl Pála, který před losem říkal, že by chtěl hrát v Evropě. "Kanada je nepříjemný soupeř a navíc to bude spojeno s cestováním, proto to bude složitější. Tak to ale prostě je a budeme se s tím muset poprat," řekl Pála a odhadl, že by se mohlo hrát v Montrealu, odkud pochází Bouchardová.

Dvacetiletá Bouchardová si letos zahrála semifinále Australian Open, mezi nejlepší čtyři prošla i nyní na antukovém Roland Garros a nyní je šestnáctá na světě. "Je mladá, na cestě nahoru a určitě hodně nebezpečná. Kanada hraje mezi elitou po dlouhé době, takže se bude chtít předvést v plné síle," konstatoval Pála.

Další kanadské hráčky ale už tak vysoko nejsou. Ve stovce žebříčku WTA je už jen Sharon Fichmanová (77.). Zkušená Aleksandra Wozniaková figuruje na 149. místě. "Uvidíme, v jakém světle se další hráčky ukážou. Je to daleko," řekl Pála.

S Kanadou se český a dříve československý tým střetl pětkrát a vždy se radoval z výhry. Naposledy Češky zvítězily v Přerově 2002 jasně 5:0 na zápasy.

České tenistky vyhrály Fed Cup v letech 2011 a 2012. Letos se tým okolo Petry Kvitové utká 8. a 9. listopadu ve finále doma s Německem.

Los 1. kola Světové skupiny I Fed Cupu 2015:

Kanada - ČR (1), Itálie (3) - Francie, Polsko - Rusko (4), Německo (2) - Austrálie.

Světová skupina II: Nizozemsko - Slovensko, Rumunsko - Španělsko, Švédsko - Švýcarsko, Argentina - USA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.