ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Robredo obvinil Djokoviče, že je simulant

Velikost textu:
aktualizováno 3. 9. 2008 08:16

New York - Španělský tenista Tommy Robredo obvinil Novaka Djokoviče, že přihrával své zdravotní problémy, kvůli kterým se v osmifinále nechal několikrát ošetřovat. Djokovič si stěžoval na potíže s kyčlí i žaludeční nevolnosti, ale španělského tenistu nakonec porazil v pěti setech a postoupil.

Španělský tenista Tonny Robredo na US Open.
Španělský tenista Tonny Robredo na US Open.

Pobledlý Djokovič tvrdí, že bojoval sám se sebou i při rozhovoru na kurtu bezprostředně po zápase. "Musím stát u sítě, jinak bych upadl. Když začneme mluvit o tom, co mě teď všechno bolí, budeme mluvit do zítřka. Jsem prostě šťastný, že jsem prošel," uvedl třetí nasazený hráč.

Na jeho zdravotním stavu se prý mohla podepsat únava z nedělního vyrovnaného zápasu třetího kola s Chorvatem Marinem Čiličem, po němž se dostal do postele až v půl páté ráno a pod vlivem rozbouřených emocí nebyl schopen hned usnout. Pondělí měl na odpočinek, ale ani v úterý se neprobudil v optimální kondici. "Cítil jsem bolesti ve svalech a především v kyčli. Naštěstí pro mě to nebylo zas tak strašné," vyprávěl.

Robredo si na druhou stranu myslí, že za Djokovičovým ošetřováním nestály jen jeho zdravotní problémy, ale také taktika. "Myslím, že když nejste dostatečně fit, tak prostě nehrajete. Ale pokaždé, když si zavolal fyzioterapeuta, tak potom běhal jak šílený a trefoval údery," rozčiloval se Robredo.

Pravidla tenistům dovolují, aby si několikrát vyžádali ošetření, pokud se jedná o různé zdravotní problémy. Robredo je přesvědčený, že toho Djokovič zneužíval, a není první, kdo z takových praktik srbského tenistu obvinil. Loni a předloni několik tenistů včetně Rogera Federera při Davis Cupu poukázalo na to, že si Djokovič vybírá zdravotní pauzy v klíčových pasážích zápasu. "Takže jestli mu věřím? Ne. Myslím, že si vybíral ty pauzy, protože byl o něco unavenější, a je to součást hry. Hodně mu to pomohlo," prohlásil Robredo.

Poukázal na to, že sám rovněž nebyl úplně fit. "Taky jsem měl bolesti po celém těle, protože jsem toho podle mě naběhal o hodně víc než on, ale nic jsem neřekl," dodal patnáctý nasazený tenista.

Djokovič se ve čtvrtfinále utká s domácím Andym Roddickem, který za necelou hodinu a půl vyřídil ve třech setech stříbrného olympijského medailistu Fernanda Gonzaleze z Chile. Měl by tak mít v příštím duelu o poznání více sil než Djokovič, který na kurtu strávil tři hodiny a 45 minut. "Cítím se dobře. Musím se cítit dobře, když on teď má tak šestnáct zranění," poznamenal ironicky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.