ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Srbské finále na antuce ovládla Ivanovičová

Velikost textu:

Monterrey (Mexiko) - Srbské finále na turnaji v Monterrey vyhrála favorizovaná Ana Ivanovičová, jež zdolala 6:2, 6:1 krajanku Jovanu Jakšičovou. Bývalá světová tenisová jednička získala na mexické antuce třináctý titul v kariéře a druhý v sezoně, což se jí podařilo poprvé od roku 2010. 

Ana Ivanovičová
Ana Ivanovičová

Druhá nasazená Ivanovičová vstoupila do zápasu nečekaně hůř a prohrála prvních šest míčků. Pak se však vzpamatovala, získala 16 z následujících 17 bodů a převzala kontrolu nad zápasem. Vítězstvím potvrdila Ivanovičová roli jasné favoritky: hrála už osmnácté finále, zatímco 106. hráčka světa Jakšičová před Monterrey vyhrála na profesionálním okruhu pouze jeden zápas.

"Myslím, že jsme si to obě užily. Bylo to poprvé, co si tenistky z naší země zahrály společné finále na WTA," poznamenala Ivanovičová. "Bylo skvělé vidět, jak se Jovaně tento týden dařilo. Podle mě má před sebou rozhodně skvělou budoucnost," dodala vítězka Roland Garros z roku 2008.

Tenisový turnaj žen v Monterrey (antuka, dotace 500 000 dolarů):

Dvouhra - finále: Ivanovičová (2-Srb.) - Jakšičová (Srb.) 6:2, 6:1.
Čtyřhra - finále: Moultonová-Levyová, Juraková (3-USA/Chorv.) - Babosová, Govorcovová (1-Maď./Běl.) 7:6 (7:5), 3:6, 11:9. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.