ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

Češky nastoupí v semifinále Fed Cupu proti Italkám i s Kvitovou

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2014 13:52

Praha - Do dubnového semifinále Fed Cupu, ve kterém nastoupí české tenistky proti přemožitelkám Spojených států Italkám, zasáhne i tuzemská tenisová jednička Petra Kvitová. Devátá světová hráčka se do fedcupového týmu vrátí po nemocí vynucené pauze, díky které nemohla nastoupit ve čtvrtfinále proti Španělsku.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

"Petra má ve Fed Cupu vynikající výsledky. V týmu jí mám rád, doufám, že bude zdravá a ve formě. S Petrou je tým vždy o mnoho silnější," pochavaluje si návrat tahounky fedcupového týmu kapitán českých tenistek Petr Pála.

Jako již tradičně má příjemnou starost a kvarteto pro zápas bude vybírat hned z několika kandidátek. Spolu s Kvitovou můžou hrát Lucie Šafářová, Klára Zakopalová, Karolína Plíšková, Petra Cetkovská, Barbora Záhlavová-Strýcová či Andrea Hlaváčková. "Každý trenér nebo kapitán musí při nominaci někoho opomenout a je lepší mít velký výběr než malý," řekl Pála, který se chystá na turnaj do Miami.

Semifinále Fed Cupu je letos v době velikonočních svátků. "Termín není vzhledem k Velikonocům nejšťastnější, proto jsou ceny nižší," řekl šéf České sportovní Miroslav Černošek. Dvoudenní lístky budou stát 590 a 690 korun a předprodej začne 24. března. "Věřím, že Ostrava a lidi z okolí si do haly cestu najdou. Fanoušci tam jsou vždy výborní," dodal Pála.

Tenistky se s Italkami utkají již počtvrté za posledních pět let. Loni v Palermu prohrály, předloni Itálii doma porazily a v roce 2010 neuhrály v Římě ani bod. "Vždycky vyhrál domácí tým, tak doufám, že to bude pokračovat," přál si Pála. Češky a Italky posledních pět let vládnou soutěži družstev. Tým okolo Kvitové vyhrál v letech 2011 a 2012, Italky triumfovaly v letech 2009, 2010 a loni.

Česká strana si rovněž u mezinárodní federace ITF stěžovala na podmínky v 1. kole ve Španělsku. V Seville se v únoru hrálo pod širým nebem na antuce a kvůli dešti a chladu se zápas protáhl do pondělí. "Napsali jsme ostrou stížnost a kolik nás to stálo peněz navíc. Oficiálně prý sdělí stanovisko až po Roland Garros, tedy někdy v červnu," řekl Černošek, podle kterého vícenáklady přišly skoro na půl milionu. 

přehrát video
Fedcupový tým půjde proti Itálii i s Kvitovou
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.