ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Berdych si zahraje novou soutěž, s Williamsovou a Agassim za Singapur

Velikost textu:
aktualizováno 2. 3. 2014 16:42

Dubaj - S účastí v Davisově poháru už letos Tomáš Berdych nepočítá, zato se představí v jiné mezinárodní týmové soutěži. Český tenista bude hrát na konci sezony v Asii nově založenou International Premier Tennis League po boku dalších světových hvězd. Při draftu v Dubaji byl Berdych zařazen do týmu Singapuru spolu s Američany Serenou Williamsovou a Andrem Agassim, Australany Lleytonem Hewittem, Patem Rafterem a Nickem Kyrgiosem, Slovenkou Danielou Hantuchovou a Brazilcem Brunem Soaresem.

Tomáš Berdych v Rotterdamu
Tomáš Berdych v Rotterdamu

Soutěž, jejíž vznik iniciovala bývalá světová deblová jednička Ind Maheš Bhúpathí, se bude hrát od 28. listopadu do 20. prosince. S Berdychovým týmem Singapuru se v ní objeví také družstva Hongkongu, Bangkoku, Kuala Lumpuru a Bombaje. Hrát se bude systémem doma - venku, vzorem pro organizátory se stal formát Twenty20 z indické ligy kriketu.

Týmy se budou utkávat na tři vítězné sety, přičemž do každé sady nastoupí jiní soupeři. Zápasy se budou skládat z mužské a ženské dvouhry, mužské čtyřhry, mixu a duelu mužských legend.

Mezi účastníky jsou i Španěl Rafael Nadal, Srb Novak Djokovič, Běloruska Viktoria Azarenková, Švýcarka Martina Hingisová či Američan Pete Sampras. Soutěž bude podle všeho velmi lukrativní záležitostí. Podle listu Sydney Morning Herald lákali pořadatelé světovou jedničku Nadala na honorář ve výši jednoho milionu dolarů za večer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.