ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Češky budou ve Fed Cupu bez nemocné Kvitové

Velikost textu:
aktualizováno 2. 2. 2014 12:46

Praha - Bez nemocné Petry Kvitové se budou muset v 1. kole Fed Cupu ve Španělsku obejít české tenistky. Šestá hráčka žebříčku onemocněla v týdnu na turnaji v Paříži, z něhož se odhlásila. Jedničku týmu nyní nahradila v sestavě kapitána Petra Pály Barbora Záhlavová-Strýcová. V Seville se role první hráčky ujme Lucie Šafářová, dalšími členkami výběru budou Klára Zakopalová a Andrea Hlaváčková. 

Petra Kvitová
Petra Kvitová

"Na Péťu se čeká do poslední chvíle, než se rozhodne, že nemůže. Bohužel to nejde, ale nedá se nic dělat. Doufám, že se prokáže, jak velký počet dobrých hráček máme. Jsme i tak pořád dost silní a můžeme ve Španělsku uspět," řekl Pála. Narychlo se kapitán domluvil se Záhlavovou-Strýcovou (74. v žebříčku WTA), která se vrací do Fed Cupu po dvou letech. "Bára může hrát čtyřhru i dvouhru," řekl Pála.

Petra Kvitová:

"Je mi to moc líto, do Španělska jsem se těšila, ale v sobotu večer se definitivně rozhodlo, i na základě konzultací s profesorem Pavlem Kolářem, že musím zůstat doma a silnou virózu vyléčit. Přeju holkám hodně zdaru, držím jim palce a věřím, že to zvládnou." 

Pála prožil hektické poslední dny. Dlouho to totiž vypadalo, že nepojede spíš 27. hráčka světa Šafářová, která si přivezla zranění z Australian Open. "To se ale podle doktorů vyvíjí dobře a od zítřka by mohla trénovat," oddechl si Pála. Teoreticky připadala v úvahu i Karolína Plíšková (66.), která hrála v Pattaye finále. "To je velký úspěch. Má do týmu nakročeno, ale domluvili jsme se, že vzhledem k povrchu a proti komu se hraje, tak je na její nominaci ještě čas," konstatoval Pála.

Se Španělkami se české tenistky střetly dosud pouze třikrát a vyhrály jen poslední vzájemný zápas na brněnském výstavišti v roce 2009. Španělský tým nyní tvoří kvarteto Carla Suárezová (16.), María-Teresa Torróvá (65.), Silvia Solerová (77.) a Lara Arruabarrenaová (99.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.