ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
DAVIS CUP

Štěpánek po prohře s Haasem: Rozhodly nevyužité brejkboly

Velikost textu:

Ostrava – Do zápasu sice vstoupil na výbornou, když vyhrál první sadu. Nakonec však Radek Štěpánek úvodní zápas v Davisově poháru proti Robinu Haasemu z Nizozemska nezvládl a prohrál v pěti setech. Česká dvojka si po utkání stěžovala zejména na vlastní neschopnost v proměňování brejkbolů. "Využít tři z osmnácti je strašidelné číslo, to dnes asi rozhodlo."

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek

Nevyužité brejkboly však nebyly jediným problémem českého tenisty. V zápase udělal 63 nevynucených chyb a některé z nich měly podle Štěpánka fatální následky. "Dvě hloupé chyby mě stály druhý set. Na začátek čtvrtého setu jsem měl gamebally na svůj servis, brejkboly na jeho, ale místo aby to bylo 2:1 a ty šance jsem potvrdil, tak jsem je nevyužil a bylo to 0:3. Tím se on znovu nadechl a začal hrát uvolněněji, to bylo rozhodující pro další průběh," řekl Štěpánek.    

K jeho hernímu rozpoložení na domácí půdě nepřispěli ani rozhodčí. Nepřesně a v jeho neprospěch posoudili několik sporných míčků. "Jeden mě hodně mrzí, brejk 40:15 v pátém setu. Dal jsem míč, který byl pět centimetrů v servisovém poli, zahrál jsem super return, ale rozhodčí se upískl. Byla z toho pak shoda a pak jsem to zase nedotáhl. Ale sám vím, jak je těžké ty míče vidět v té rychlosti," nevymlouval se Štěpánek.

Po kondiční stránce prý na kurtu neměl problém. Cítil, že jeho hra uvadá spíše s nevydařenými výměnami. "Cítil jsem, že v závěru už moje hra neměla takovou jiskru. Když máte osmnáct brejků a uděláte tři, není to nejpozitivnější bilance. Proto mi to v závěru začalo ujíždět. Ty neproměněné šance vás shazují, proto se to tak převážilo," řekl Štěpánek.

Padesátý hráč světa, který hrál první utkání od skrečovaného duelu se Slovincem Blažem Kavčičem v úvodním kole Australian Open, si postěžoval, že na kurtu neměl ani takový odhad jako jindy. "Mohl jsem více chodit na síť, ale ne dobře jsem to odhadoval, a proto jsem se u základní čáry zakopával více, než je u mě zvykem. Měl jsem pocit, že povrch je pomalejší, že se k tomu ještě vždycky můžu dostat. Chyběl mi lepší odhad," dodal Štěpánek.

přehrát video
Reportáž z duelu Štěpánek - Haase
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.