ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Divoká karta a pak zdravotní problémy. Kvitová v Paříži hrát nebude

Velikost textu:

Paříž - Petra Kvitová se ze zdravotních důvodů odhlásila z tenisového turnaje v Paříži, kde byla nasazena jako číslo dvě. Od pořadatelů dostala divokou kartu, ale účast nakonec musí oželet. Vítězka halového podniku z roku 2011, jež měla v prvním kole volný los, se pořadatelům omluvila kvůli problémům s dýcháním. V pavouku ji nahradila krajanka Barbora Záhlavová-Strýcová.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Kvitová se necítila dobře a konzultovala svůj stav s lékařem. "Bolelo mě v krku, ale šla jsem ráno trénovat a po deseti minutách jsem nemohla dýchat, takže jsem uznala, že se musím odhlásit," uvedla šestá hráčka světového žebříčku. "Měla jsem velkou radost, když jsem dostala divokou kartu, a tvrdě jsem minulý týden trénovala, abych tu byla připravená. Takže jsem vážně zklamaná," dodala.

Kvitová se nyní bude snažit zotavit před zápasem 1. kola Fed Cupu, duel českých tenistek se Španělskem je na programu příští víkend 8. a 9. února na antuce v Seville. "Jsem ve spojení s kapitánem Petrem Pálou a vracím se do Česka, kde podstoupím sérii vyšetření a pak se uvidí. Věřím, že všechno bude v pořádku, i proto tak spěchám domů za doktory," citoval Kvitovou mluvčí týmu Karel Tejkal.

Záhlavová-Strýcová se v Paříži utká ve 2. kole s domácí Alizé Cornetovou. Na okruhu WTA s Francouzkou zatím hrála čtyřikrát a ani jednou nevyhrála.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.