ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg
DAVIS CUP

Berdych zvažuje budoucnost v DC: Proti Nizozemcům však chci pomoct

Velikost textu:
aktualizováno 27. 1. 2014 20:51

Ostrava – Možná poslední zápas na nějaký čas v Davis Cupu odehraje proti Nizozemsku tenista Tomáš Berdych. Světová sedmička, která se zpožděním dorazila do Ostravy, kde se přidala ke zbytku týmu, zvažuje kvůli náročnému programu další působení v reprezentaci. "Je čas zařadit trochu více týdnů na to, abych kariéru mohl vylepšit," řekl Berdych.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Česká jednička se v Ostravě společně s Jiřím Veselým přidala k dvojici Radek Štěpánek, Lukáš Rosol s denním zpožděním. "V sobotu navečer jsem se vrátil z Austrálie. Od kapitána jsem dostal v neděli výjimku, abych si dovyřizoval nějaké věci a dnes jsem vyrazil za klukama," řekl Berdych. Na kurtu v ČEZ Aréně chce trénovat od úterý.

Sedmý hráč světa byl v minulém týdnu blízko první finálové účasti v Melbourne, ale nakonec skončil o kolo dříve na raketě pozdějšího vítěze Švýcara Stanislase Wawrinky. Jeho finále se Španělem Rafaelem Nadalem sledoval alespoň v televizi. "Měl jsem to puštěné a po očku jsem to sledoval. Viděl jsem ten moment, kdy si Rafa něco udělal se zádama a pak se snažil přežít na kurtu, ale myslím, že Stan vyhrál zaslouženě," řekl Berdych.

Osmadvacetiletý rodák z Valašského Meziříčí se na okolnosti finálové bitvy a Nadalovo zranění odmítl dívat pohledem, že mu utekl první grandslamový titul v kariéře. V semifinále mu k postupu chybělo pár míčů. "Pokaždé se může stát něco jiného, každý zápas je jiný. Řeším jen to, že zápas s Wawrinkou nedopadl. On skvěle servíruje a má skvělou mezihru. Já jsem ho za poslední dva nebo tři zápasy brejknul asi jenom jednou. Kdyby se ty tie-breaky sešly líp, mohlo to dopadnout jinak. Je to ale zase povzbuzující v tom, že jsou i jiní hráči než ta úzká špička, kteří mohou urvat grandslamový titul. Tohle je krásný důkaz," řekl Berdych.

A pro něj zřejmě i důležitý stimul k tomu, aby se začal zaobírat svou budoucností v daviscupovém týmu. Z první světové desítky patří dlouhodobě k výjimkám, které síly a zájmy tříští účastí v týmové soutěži. "Za tu spoustu let, které jsem tomu obětoval, a po posledních dvou úspěšných ročnících si myslím, že je čas zařadit trochu více týdnů na to, abych kariéru mohl vylepšit. Nejsou to jen ty čtyři týdny se zápasy v Davis Cupu, ale týden po tom se taky nedá počítat, protože člověk je vyřízený a není připravený na to vrátit se do kolotoče turnajů. Někde to pak člověku chybí," řekl Berdych.

Na zápas s Nizozemskem ho ale prý moc přesvědčovat nemuseli. "Je to o tom, že můžeme hrát před domácím publikem a chci pomoct týmu, abychom po těch dvou úspěších třeba nemuseli bojovat o záchranu a nehráli baráž. Bylo by fajn tu sérii devíti výher dorazit desítkou a pak se uvidí, co bude dále," řekl Berdych.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.