ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
Australian Open

Cibulková se inspiruje Bartoliovou, Li Na však chce napotřetí už vyhrát

Velikost textu:

Melbourne - O vůbec první grandslamové vítězství pro Slovensko bude ve finále Australian Open hrát Dominika Cibulková. Proti ní bude na kurtu stát čtvrtá hráčka světa Li Na, která bude v Melbourne o titul hrát již potřetí za poslední čtyři roky. "Půjdu si zápas zase užít, tak jako to dělám celý turnaj. Chci hrát uvolněně a agresivně," nastínila Cibulková svůj plán pro finále.

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

V Melbourne hraje Cibulková výtečně a především agresivně. Svým nátlakovým tenisem vyřadila mimo jiné světovou trojku Marii Šarapovovou a pětku Agnieszku Radwaňskou,  Li Na naproti tomu cestou do finále nepotkala soupeřku z elitní patnáctky žebříčku, přesto měla namále - již ve třetím kole odvrátila v utkání s Lucií Šafářovou mečbol.

Čtyřiadvacetiletá Cibulková je z premiérové účasti v grandslamovém finále přirozeně nadšená. "Je to překrásné, jako sen. Chci i ve finále hrát co nejlépe," opakovala bratislavská rodačka. Inspirovala se vítězstvím své kamarádky Marion Bartoliové z Francie loni ve Wimbledonu. "Od té doby vím, že je možné všechno," řekla Cibulková.

Li Na
Li Na

Velkou touhu konečně v Melbourne uspět má ale také Li Na. Číňanka zde prohrála finále v roce 2011 s Belgičankou Kim Clijstersovou a loni ztratila i kvůli podvrknutému kotníku nadějně rozehraný duel s Viktorií Azarenkovou.

Na pořekadlo do třetice všeho dobrého nespoléhá. "V Číně jsou šťastná čísla šest a osm," řekla Li Na. Proto v případě prohry nehodlá házet flintu do žita. "Budu pokračovat, dokud to pošesté nebo poosmé nevyjde," smála se.

Li Na:

"Každá další šance ve finále je skvělá. Získáte více zkušeností a já bych si moc přála v Austrálii vyhrát, protože se sem vždy moc ráda vracím. Ale bude to padesát na padesát. Obě budeme připravené a máme stejnou šanci titul získat."

Li Na zůstane i v případě vítězství na Australian Open světovou trojkou, ale ztrácela by jen dva body na druhou Azarenkovou. Cibulkovou by triumf poslal na jedenácté místo žebříčku, čímž by o jednu příčku vylepšila své maximum.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.