ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Tenisová Sparta uvedla Kodeše do síně slávy

Velikost textu:

Praha - Tenista Jan Kodeš se stal čestným členem pražské Sparty. V klubu strávil svá nejlepší tenisová léta a jako sparťan vyhrál všechny své tři grandslamové tituly, dva na Roland Garros a jeden wimbledonský. "Vážím si toho. Je to čest a vlastně takové logické vyústění," řekl bývalý čtvrtý hráč světa Kodeš před Večerem tenisových mistrů na Spartě, v jehož rámci převzal čestné členství a během nějž byli oceněni hráči klubu od juniorů po dospělé.

Jan Kodeš se stal na Večeru mistrů čestným členem Sparty.
Jan Kodeš se stal na Večeru mistrů čestným členem Sparty.

Do Sparty přišel Kodeš z I. ČLTK a strávil v ní jedenáct let až do roku 1978, kdy se vrátil na Štvanici. "Ve Spartě jsem prožil nejlepší léta reprezentační v Davis Cupu i na grandslamech. Vzpomínky na Spartu mám jen ty skvělé," řekl Kodeš.

Klubu pomohl k šesti extraligovým titulům a v roce 1973 byl nejlepším sportovcem Sparty. "To byl hokej, fotbal všechno dohromady," doplnil. Na mezinárodní scéně jako sparťan ovládl antukovou Paříž (1970 a 1971) a v roce 1973 i Wimbledon.

Hrál za Spartu třeba s Františkem Pálou, Renatou Tomanovou, ale také smíšenou čtyřhru s Martinou Navrátilovou nebo s Hanou Mandlíkovou. "Parta tam byla výborná. Hrály se třeba šachy, sem tam se dělaly večírky a slavilo se," řekl Kodeš.

přehrát video
Jana Kodeše ocenila pražská Sparta
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.