ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Tenistka Šafářová na olympiádě postoupila do druhého kola

Velikost textu:

Peking - Lucie Šafářová se stala třetím zástupcem českého tenisu ve druhém kole olympijského turnaje, když dnes v Pekingu porazila 6:4 a 6:2 Maret Aniovou z Estonska, která v soutěži nahradila zraněnou Francouzku Tatianu Golovinovou. Příští soupeřkou Šafářové bude Rakušanka Sybille Bammerová, se kterou česká tenistka všechny tři dosavadní vzájemné zápasy prohrála.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

Podrobnější informace i ostatní výsledky z Pekingu najdete na stránkách našeho olympijského speciálu.

Jednadvacetiletá česká hráčka se dokázala vyrovnat s nezvyklým začátkem duelu, na kurt se dostala až ve 23:00 místního času. "Když jsem se dozvěděla, že budu hrát takhle pozdě, tak jsem byla hodně překvapená. Myslela jsem, že už touhle dobou budu spát," řekla Šafářová novinářům. Nakonec ale utkání, které skončilo až po půlnoci, zvládla bez potíží; podle svých slov si chtěla zápas na prvním kurtu užít.

Duel Šafářové s Estonkou Aniovou sledovalo v pozdní hodinu přibližně pouze 50 diváků, mezi kterými byly i české basketbalistky. "Všimla jsem si jich a byla jsem ráda, že přišly," konstatovala Šafářová, podle které se duel rozhodl v koncovce prvního setu. "Měla jsem i štěstí, že jsem nehrála proti Golovinové, která je lepší hráčka," přiznala přítelkyně Tomáše Berdycha.

Další výsledky:

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo:

Šafářová (ČR) - Aniová (Est.) 6:4, 6:2, Jankovičová (2-Srb.) - Blacková (Zimb.) 6:3, 6:3, Kanepiová (Est.) - Pennettaová (14-It.) 6:2, 7:6 (8:6), Dellacquaová (Austr.) - Dulková (Arg.) 6:3, 6:4, Peerová (Izr.) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 5:7, 6:0, Arvidssonová (Švéd.) - Tanasugarnová (Thaj.) 6:2, 6:1, Azarenková (Běl.) - Perebijnisová (Ukr.) 6:4, 5:7, 6:4.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.