ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Štěpánek vypadl v prvním kole olympijského turnaje

Velikost textu:

Peking - Český tenista Radek Štěpánek vypadl na olympiádě v Pekingu hned v prvním kole. Dnes totiž prohrál dramatický duel s Francouzem Michaelem Llodrou 6:4, 6:7, 9:11 a s turnajem se rozloučil.

Český reprezentant Radek Štěpánek
Český reprezentant Radek Štěpánek

Podrobnější informace i ostatní výsledky z Pekingu najdete na stránkách našeho olympijského speciálu.

Konec prvního setu patřil šestnáctému nasazenému hráči, protože Llodra udělal v desátém gamu dvě dvojchyby a prakticky mu daroval úvodní sadu. Ve druhém setu si oba aktéři drželi servis, i když Štěpánek v koncovce při svém podání odvracel čtyři setboly.

O osudu utkání tak rozhodla zkrácená hra, v níž český tenista vedl už 5:2 a za stavu 5:4 měl před sebou dvě podání, ale k mečbolu se nedostal. Llodra získal pět míčů za sebou a vynutil si pokračování zápasu.

V úvodu rozhodujícího setu získal náskok brejku, ale Štěpánek po ošetření levého stehna vyrovnal na 4:4. Na olympijských hrách se v rozhodujícím setu nehraje tie-break, takže se muselo rozhodnout rozdílem dvou gamů. Llodra podával na vítězství už za stavu 9:8, ale český daviscupový reprezentant se ještě vrátil do hry.

Vzápětí však znovu ztratil servis a tentokrát už Francouz šanci využil. Premiérová účast na olympiádě tak pro něj skončila stejně záhy jako pro jeho přítelkyni Nicole Vaidišovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.