ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Hvězda zítřka Veselý. Vůbec jsem v to ocenění nedoufal, říká

Velikost textu:

Londýn - Trofej pro vítěze ankety ATP Hvězda zítřka se uděluje nejmladším hráčům v elitní stovce světového žebříčku. A právě jejím držitelem se po letošní sezoně stal Jiří Veselý. "Pro mě je to obrovská čest dostat toto ocenění, protože před sezonou bych nikdy neřekl, že se ocitnu v první stovce. Moc si ocenění vážím a budu na sobě dál tvrdě pracovat, abych tady jednou stál s tenisovou raketou," řekl dvacetiletý tenista na předávání v Londýně.

Jiří Veselý s trofejí ATP Hvězda zítřka
Jiří Veselý s trofejí ATP Hvězda zítřka

Tenista původem z Příbrami začal sezonu v polovině třetí stovky světového žebříčku, ale vyhrál tři turnaje kategorie Futures a především tři challengery, a v červenci se tak vůbec poprvé dostal do Top 100. Nejvýše v kariéře zatím vystoupal hned za měsíc v srpnu, kdy mu patřilo 78. místo. "Loni jsem končil sezonu zraněným kotníkem a cíle na tu letošní byly takové, abych byl zdravý a prosadil se na challengerech, což se povedlo. Začal jsem challengery vyhrávat nebo se dostávat do závěrečných kol, a to byl klíč k úspěchu v letošní sezoně," řekl aktuálně 83. hráč žebříčku ATP.

Za důležitý označil dubnový triumf na challengeru v Mersinu. Pak vyhrál i v Ostravě a v Liberci, ale ve finále v Prostějově nestačil na Radka Štěpánka. "Povedla se mi také kvalifikace na Roland Garros, což byla další zkušenost, stejně jako premiéra v Davisově poháru. Doufám, že načerpané zkušenosti využiju," prohlásil.

 • Jiří Veselý na French Open
  Jiří Veselý na French Open zdroj: Gettyimages Editorial
 • Slavící Jiří Veselý
  Slavící Jiří Veselý autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK

Cíl pro sezonu? Udržet se ve stovce

"Musím dál tvrdě pracovat a zlepšovat své zbraně," má Veselý jasno. Pochvaloval si, že s trenérem Jaroslavem Navrátilem, kapitánem daviscupového týmu, zlepšil forhend a razanci hry od zadní čáry. "Ta je strašně důležitá. Jak jsem zjistil, tak na vyšší úrovni se hraje agresivněji, protože kdo si chodí pro body, vyhrává," řekl. V tenisovém růstu pomáhá Veselému i možnost být v jednom klubu v Prostějově s Tomášem Berdychem. Šestého hráče světa pozorně sledoval i při svých startech v Davisově poháru. "Snažil jsem se dívat, jak se připravuje a co dělá pro to, aby byl ve světové špičce. To mi hodně dalo."

Pro cenu si Veselý přišel v saku, které má z Davis Cupu. Na finále do Bělehradu ale s českým týmem nepojede, protože měl zraněnou achilovku a rozhodl se hrát ve stejné době challenger ve Finsku. Na něm chce získat body, aby mohl začít příští rok v Dauhá. "Kvůli achilovce jsem měsíc nehrál a musel jsem upravit svůj program," vysvětlil Veselý, který je žebříčkově českou čtyřkou a teoreticky by v týmu mohl být. "Je to samozřejmě škoda, protože to je finále a taky už to nemusím nikdy zažít, ale udělali jsem program takový, jaký jsme uznali, že je pro mě nejlepší," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.