ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Turnaj mistrů

Štěpánek s Paesem si připsali první vítězství, rozhodli v super-tiebreaku

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2013 19:00

Londýn - Po Tomáši Berdychovi, který prohrál pondělní úvodní duel se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou 2:1 na sety, se na Turnaji mistrů představil i další český zástupce. Radek Štěpánek si ve čtyřhře s Indem Leanderem Paesem připsal první vítězství, když dvojice porazila rakousko-brazilský pár Alexander Peya - Bruno Soares 6:3, 5:7 a 10:8. Utkání jsme sledovali v textové on-line reportáži.

Radek Štěpánek a Leander Paes
Radek Štěpánek a Leander Paes

On-line přenos (ukončen):

0:0

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z úvodního utkání Radka Štěpánka na Turnaji mistrů. Český reprezentant se společně s Indem Leandrem Paesem postaví ve čtyřhře rakousko-brazilské dvojici Alexander Paes/Bruno Soares.

0:0

V posledním vzájemném utkání Paes se Štěpánkem své soupeře porazili 6:1, 6:3. Šlo také o tvrdý povrch, výhru indicko-česká dvojice vybojovala ve finále US Open.

0:0

Utkání začíná, Štěpánek na podání. První fiftýn získávají Peya se Soaresem díky pásce, Štepánek kontruje v příští výměně zkráceným úderem.

0:0

Štěpánek smečuje na 30:15, poté musí přes druhé podání, ale získává z něj přímý bod. Soares zahrává do sítě.

0:0

Znovu přes druhé podání, tentokrát však dobrý return od Soarese těsně za síť na střed, Paes nedokázal zahrát účinný volej.

1:0

Peya zahrává jednoruční bekhend do sítě a Paes se Štěpánkem mají na svém kontě první bod.

1:0

Vynikající Štěpánkův křižný forhend do rohu hřiště. Soares poté zahrává na síti do autu. 0:30.

1:0

Paes svůj úder zahrál až do světelné tabule, a tak bod získala rakousko-brazilská dvojice. Poté výborný cross-court od Štěpánka, který bylo těžké odehrát volejem. Dva brejkboly.

1:0

Úder do autu od Štěpánka, zbývá jeden brejkbol.

1:0

Bekhend po čáře Štěpánkovi nevyšel, shoda.

1:1

Vysoký odskok z podání od Soarese, který Štěpánek neodehrál. Je srovnáno na 1:1.

1:1

Skvělý zkrácený volej od Štěpánka na síti. 15:0.

1:1

Smeč od Peyi, Rakušan však poté na síti kazí. 30:15.

1:1

Soares zahrává křižný bekhend do sítě, poté ale výborný stopbal od Peyi, na nějž Štěpánek nedokázal zareagovat. 40:30.

2:1

Peya zahrává return do autu, hra vychází ve prospěch Paese se Štěpánkem.

2:1

Vynikající podání od Soarese, rychlé tři body pro něj a kolegu Peyu. 

2:2

Výborný Štěpánkův lob a křižný stopbal, ovšem poté Čech zahrává do autu.

2:2

Výborný Štěpánkův servis ven z kurtu a pohotový volej Paese po returnu. 15:0.

2:2

Znovu úspěšné Štěpánkovo podání Soaresovi na tělo, Brazilec nedokázal reagovat. A to ani po dalším servisu českého tenisty.

2:2

První dvojchyba v utkání, 40:15.

    1 2 3 4 5 » 

V jediném letošním vzájemném utkání vyhráli Štěpánek s Paesem nad brazilsko-rakouským párem ve finále US Open relativně hladce 6:1, 6:3. Tentokrát museli o úspěch bojovat hodinu a 45 minut a nakonec v supertiebreaku proměnili až svůj čtvrtý mečbol. Dalšími soupeři česko-indické dvojice, která se do čtyřhry na Turnaji mistrů kvalifikovala podruhé za sebou, budou španělští obhájci titulu Marcel Granollers a Marc López a jejich krajané David Marrero s Fernandem Verdascem.

"První set jsme hráli, jak jsme chtěli. Výborně. Ve druhém jsme měli dost brejkbolů, ale trošku jsme odpadli nohama a mysleli si, že už se to uhraje samo," řekl Štěpánek k vypjaté koncovce. "Z toho se musíme poučit. Musíme hrát agresivně od začátku do konce. Hlavně, že jsme zvládli ten supertiebreak a získali první vítězství."

Úspěchu nad druhým párem světa si Štěpánek vážil. Peya a Soares letos vyhráli šest titulů a pětkrát prohráli ve finále, naposledy v neděli v Paříži. "Celou sezonu drží vyrovnanou formu a pro nás to byl první zápas od US Open. Nevěděli jsme, co od sebe čekat. Důležité bylo, že jsme vyhráli poslední míč," řekl Štěpánek.

Před zápasem trénovali s Paesem hodně smeče. "Hala má obrovský strop a je tam velká kostka. Orientace v prostoru je tady těžká, tak proto," uvedl Štěpánek. Příprava se vyplatila, v jedné výměně měli dohromady sedm úderů nad hlavou. Jako vzpomínku na utkání bude možná mít Štěpánek malou bouli. Paes ho totiž jedním returnem trefil do hlavy. "Bylo to jenom pohlazení, on naštěstí returnuje z bekhendu čopem. Bylo to spíš připomenutí, abych se probral na returnu," smál se český tenista. V minulosti už ho spoluhráč párkrát trefil. "Ale nikdy to nebyly vražedné rány."

Ve skupině A se zrodilo překvapení na úkor světových jedniček, amerických dvojčat Boba a Mika Bryanových. Skalp nejlepšího deblového páru posledních let získala chorvatsko-brazilská dvojice Ivan Dodig, Marcelo Melo po vyrovnaném průběhu 3:6, 6:3 a 10:8. V supertiebreaku přitom trojnásobní vítězové Turnaje mistrů Braynové vedli už 4:0.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.