ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Čilič uspěl s odvoláním, může stihnout turnaj v Paříži

Velikost textu:
aktualizováno 25. 10. 2013 13:40

Lausanne - Marin Čilič uspěl s odvoláním a trest za doping mu sportovní arbitrážní soud CAS zkrátil z devíti měsíců na čtyři. Bývalý devátý hráč světového žebříčku, jenž měl při květnovém turnaji v Mnichově v těle zakázaný stimulant, může hrát od této soboty. Mohl by tak stihnout v příštím týdnu Masters v Paříži.

Marin Čilič
Marin Čilič

Čilič podle vyšetřovací komise tenisové federace ITF užil stimulant niketamid nevědomky v tabletách s glukózou, a ne proto, aby si zlepšil výkonnost. I díky tomuto závěru unikl dvouletému zákazu činnosti. Tu měl zastavenou na devět měsíců do konce ledna, dnes však dosáhl u CAS zkrácení více než o polovinu.

"Porota došla k závěru, že trest byl moc přísný vzhledem k míře provinění sportovce," uvedla sportovní arbitráž v prohlášení. Čiličovi trest vyprší dnes o půlnoci. Během nucené pauzy vítěz devíti turnajů na ATP Tour klesl v žebříčku na 47. místo. Nyní si však výrazně polepší.

Dostane totiž zpátky odebrané body z několika turnajů včetně Roland Garros, Wimbledonu a červnové akce v Londýně, kde hrál finále s domácí hvězdou Andym Murraym. Provizorně suspendován byl až od Wimbledonu, kde odstoupil ze zápasu druhého kola. Tehdy oficiálně kvůli potížím s koleny. Nyní mu budou vráceny i odměny, které si mezi turnaji v Mnichově a Wimbledonem vydělal.

Masters v Paříži začne v pondělí, pak už je v kalendáři ATP jen Turnaj mistrů v Londýně pro osm nejlepších tenistů sezony a finále Davis Cupu mezi českým týmem a Srby v Bělehradě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.