ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Berdych vypadl v Šanghaji ve 3. kole s Almagrem

Velikost textu:

Šanghaj - Tomáš Berdych neobhájil v Šanghaji loňské semifinále a na turnaji série Masters vypadl ve třetím kole, kde ho v boji o čtvrtfinále vyřadil Španěl Nicolás Almagro. Tomu po dvou a půl hodinách podlehl 7:6, 3:6 a 6:7.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Berdych, jenž v Šanghaji plnil roli nasazené čtyřky, tak nepřidal další body do žebříčku pro postup na Turnaj mistrů. I přes brzké vyřazení by ale osmadvacetiletému Čechovi neměla cesta do Londýna uniknout, na šestém místě má relativně bezpečný náskok. K definitivě postupu potřeboval v Šanghaji postoupit do finále.

S Almagrem se letos Berdych utkal poprvé, poté co s ním loni sehrál pět zápasů včetně vítězného finále Davis Cupu. Španěl, jenž dnes nastřílel 18 es, ukončil čtyřzápasovou sérii porážek s Berdychem a ve čtvrtfinále se utká s Argentincem Juanem Martínem del Potrem.

Berdych minulý týden odstoupil kvůli zranění zad ze semifinále turnaje v Pekingu proti Rafaelu Nadalovi. Na předchozím turnaji asijského turné v Bangkoku postoupil do finále.

Ve třetím kole se s turnajem rozloučili také třetí nasazený hráč David Ferrer ze Španělska, jehož vyřadil Němec Florian Mayer, a Švýcar Roger Federer. Bývalý první muž žebříčku, který stále nemá jistotu postupu na Turnaj mistrů, podlehl 4:6, 7:6 a 3:6 Gaëlu Monfilsovi.

Dvaatřicetiletý Federer tak ani po více než měsíční pauze od US Open nezlomil nepříznivý vývoj sezony, v níž zaznamenal několik překvapivých porážek s výrazně níže postavenými hráči. V aktuálním pořadí pro postup na finále sezony do Londýna patří Švýcarovi sedmá pozice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.