ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

České derby zvládla v Torontu lépe Zakopalová, Šafářovou porazila ve třech setech

Velikost textu:

Toronto - České derby mezi Klárou Zakopalovou a Lucií Šafářovou skončilo v Torontu až po třech setech. Nakonec se v něm radovala Zakopalová, která svou krajanku porazila 5:7, 6:3 a 6:1 a v dalším zápase narazí na pátou nasazenou Saru Erraniovou z Itálie.

Klára Zakopalová
Klára Zakopalová

Ani jedna z českých tenistek se nemohla opřít o vlastní podání, celkem bylo k vidění jedenáct brejků. První set díky povedené koncovce získala šestadvacetiletá Šafářová, ale její o pět let starší krajanka jí v dalším průběhu povolila jen čtyři gamy a po více než dvou hodinách se radovala z postupu.

Zakopalová tak Šafářové oplatila porážku z červnového travnatého turnaje v Eastbourne a bilanci vzájemných zápasů upravila na 6:4 ve svůj prospěch. Nyní ji čeká šestá hráčka světa Erraniová, s níž prohrála poslední čtyři vzájemné zápasy. Naposledy na ni nestačila v červencovém semifinále turnaje v Palermu.

Tenisový turnaj žen v Torontu:

Dvouhra - 1. kolo:
Zakopalová - Šafářová (obě ČR) 5:7, 6:3, 6:1, Vinciová (10-It.) - Görgesová (Něm.) 2:6, 6:4, 6:3, Stephensová (14-USA) - Mladenovicová (Fr.) 6:2, 7:6 (7:5), Pavljučenkovová (Rus.) - Zhaová (Kan.) 6:1, 6:3, Bertensová (Niz.) - Riskeová (USA) 6:4, 1:6, 6:3, Lepchenková (USA) - Moritaová (Jap.) 6:3, 6:1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.