ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Turnaj v Kitzbühelu ovládl Granollers

Velikost textu:

Kitzbühel – V Kitzbühelu se raduje z vítězství španělský tenista Marcel Granollers. Osmý nasazený hráč na rakouské antuce porazil ve finále 0:6, 7:6 a 6:4 Argentince Juana Mónaca a získal první letošní titul. Ve čtyřhře nepotvrdili roli nasazených jedniček čeští tenisté František Čermák a Lukáš Dlouhý a na deblový titul nedosáhli. Ve finále podlehli 4:6 a 3:6 turnajovým čtyřkám Martinu Emmrichovi a Christopheru Kasovi z Německa. 

Marcel Granollers
Marcel Granollers

Barcelonský rodák, který je pátým deblistou světa, do prvního letošního finále vstoupil velmi špatně, v úvodní sadě nezískal ani game. Z kanára se však oklepal, druhý set vyhrál v tie-breaku 7:3 a v tom rozhodujícím vedl už 5:2.

Pak sice při soupeřově podání promarnil vedení 40:0 a dovolil Mónacovi snížit až na 4:5, ale v desáté hře znovu získal protivníkův servis a přidal do sbírky čtvrtý singlový titul. Čekal na něj bezmála dva roky, naposledy uspěl v říjnu 2011 v hale ve Valencii, kde ve finále rovněž porazil Mónaca.

František Čermák a Lukáš Dlouhý ve finále čtyřhry podlehli 4:6 a 3:6 turnajovým čtyřkám Martinu Emmrichovi a Christopheru Kasovi z Německa. Německý pár se v úvodní sadě dostal do vedení 3:1, ale Češi srovnali krok. V desátém gamu však selhal při podání Dlouhý a dvojchybou při setbolu poslal soupeře do vedení. Druhá sada byla vyrovnaná do stavu 3:3. Pak získali Emmrich s Kasem tři hry za sebou a po 62 minutách se radovali z turnajového titulu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.