ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Cibulková přehrála Radwaňskou a má třetí titul okruhu WTA v kariéře

Velikost textu:

Stanford - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zdolala ve finále turnaje ve Stanfordu Agnieszku Radwaňskou 3:6, 6:4 a 6:4 a získala třetí titul v kariéře na okruhu WTA. Polské hráčce oplatila lednovou porážku z finále v Sydney, kde podlehla se dvěma "kanáry".

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

Cibulková na kalifornském turnaji prokázala bojovnost a otočila nejen nepříznivý stav 0:1 na sety, ale i skóre 2:4 v rozhodující sadě. Ve třetím setu přitom sama dvakrát ztratila podání po dvojchybě, ale nakonec se po více než dvou hodinách a půl radovala z prvního vítězství nad Radwaňskou v pátém vzájemném utkání.

"Rozdíl mezi Sydney a dneškem byl, že jsem získala první game. Podívala jsem se pak na trenéra a řekla: 'Jen tak dál, jsem tu, dneska mi to vyjde.' Hodně to pro mě znamená, protože jsem Agnieszku ještě nikdy neporazila, je opravdu výborná, musela jsem si vybojovat každý bod," řekla po zápase Cibulková, která hrála osmé finále v kariéře.

V novém vydání světového žebříčku se slovenská hráčka posunula ze 25. na 21. příčku. "Věřím, že se můžu dostat do nejlepší desítky. Ale vždy když se přiblížím, cítím obrovský tlak, který mě dostane. Možná potřebuji ještě nějaké zkušenosti a přijde to letos nebo za rok," uvedla.

Dvouhra - finále: Cibulková (3-SR) - A. Radwaňská (1-Pol.) 3:6, 6:4, 6:4.

Čtyřhra - finále: Kopsová-Jonesová, Spearsová (1-USA) - Görgesová, Juraková (2-Něm./Chorv.) 6:2, 7:6 (7:4).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.