ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
Wimbledon

Berdych je se svými výkony spokojen. Zvyšuji si sebevědomí, říká

Velikost textu:

Londýn - Tomáš Berdych prošel pošesté ve Wimbledonu do osmifinále, když po dvou třísetových výhrách dnes zvládl test v podobě utkání s Jihoafričanem Kevinem Andersonem. Toho porazil 3:6, 6:3, 6:4 a 7:5 a může se nyní těšit na duel s australským tenistou Bernardem Tomicem.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Před rokem vypadl Berdych ve Wimbledonu a posléze i na olympiádě v prvním kole. Tentokrát potvrzuje roli sedmého nasazeného a zahraje si opět druhý týden turnaje. "Mám z toho dobrý pocit. Je to lepší než být v úterý doma a koukat se, jak ostatní hrajou," řekl.

Andersona porazil už popáté v sezoně a podeváté za uplynulých osmnáct měsíců, což je poměrně unikátní. "Jestli mě někdo může nenávidět, tak je to on. Věřím mu, rozumím tomu a naprosto to chápu," usmál se Berdych, který třeba osmkrát prohrál s Nikolajem Davyděnkem, než Rusa porazil. "Není to nic příjemného, ale pořád je to jenom sport."

Jihoafričan začal zápas výborně a českého hráče v prvním setu přehrál. "Věděl jsem, že z toho se může jen zhoršit a čekal jsem na svoji šanci. Uhrál jsem těžké míče, a když přišla šance, tak jsem ji využil," popisoval Berdych. Z předešlých zápasů věděl, že dokáže Andersona v koncovkách přehrát.

Tomáš Berdych:

"Jde to hladce, ale jsem rád, že jsem se vypořádal s těžkou situací, což je dobré do dalších zápasů. Kdybych všechno vyhrával snadno a pak by přišel těžký zápas, bylo by to o to těžší. Zvyšuju si sebevědomí."

Berdycha těší, že letos už několikrát dokázal set či zápas otočit, jako třeba v Římě se světovou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska z mečbolu. "To je asi největší změna," těší ho posun ve hře. "To si těžko můžu říct: Tohle chci změnit. K tomu musí člověk nějak dospět. Projde si zkušenostmi, zvládne to jednou nebo dvakrát, víc si věří v těžkých situacích. Je to něco navíc," řekl Berdych.

V pondělí ho prověří dvacetiletý Bernard Tomic. S Australanem, jehož otec se nesmí kvůli fyzickému napadení synova tréninkového partnera účastnit turnajů a má zákaz vstupu i do Wimbledonu, se na okruhu ATP nestřetl. Jen loni s ním prohrál v exhibičním turnaji Kooyong Classic před Australian Open.

Tomáš Berdych o soupeři pro osmifinále:

"Je to ošemetný soupeř a může být opravdu nebezpečný. Jeho hra je jiná než u ostatních. Budu muset být trpělivý a jít míč po míči. Dokáže neuvěřitelně číst hru. Ne, že by byl skvělý běžec a obranář, ale dokáže jít napřed na správnou stranu. Je lepší zahrát někdy nečekanou variantu, než když na něj budete hrát strojově."

Tomic, který letos vyhrál turnaj v Sydney, už ve Wimbledonu prošel předloni jako kvalifikant až do čtvrtfinále. "Tomáš je skvělý hráč. Trefuje míče silně a já musím využít své přednosti. Myslím, že se mu nebude líbit, co mu nabídnu," řekl.

Pondělní program:

Centrální kurt (začátek ve 14:00): Južnyj (20-Rus.) - Murray (2-Brit.), Djokovič (1-Srb.) - Haas (13-Něm.).

Kurt č. 1 (14:00): Seppi (23-It.) - Del Potro (8-Arg), Tomic (Austr.) - Berdych (7-ČR).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.