ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš
Prague Open 2013

Minář semifinále s Martim nezvládl, prohrál 2:0 na sety

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2013 13:36

Praha - Ivo Minář si podruhé v kariéře finále štvanického challengeru nezahraje. V semifinále Prague Open 2013 by Advantage Cars prohrál se Španělem Javierem Martím po setech 0:6 a 4:6. Účast v semifinále je pro Mináře přesto nejlepším výsledkem sezony. "Můžu být spokojený s tím, co jsem předvedl na volnou kartu. Žádná ostuda to nebyla a do dalších týdnů mě to motivuje," řekl člen loňského vítězného týmu v Davisově poháru, který ale letos klesl až na 428. místo světového žebříčku.

Ivo Minář
Ivo Minář

Finalista pražského turnaje z roku 2004 Minář nezačal semifinále dobře. Byl u míčů pomaleji, chyboval a španělský antukář diktoval tempo hry. Bývalý hráč pořádajícího I. ČLTK, který v zimě přestoupil do Sparty, prohrál úvodních sedm her.

První hru získal až za stavu 0:6 a 0:1, a to ještě odvrátil za stavu 0:40 tři brejkboly. Druhý set už byl vyrovnaný, ale Minář ho v koncovce ztratil. "Byl jsem trošku překvapen, jak hrál bez chyb. Chtěl jsem hrát nátlakový tenis, ale to se mi nedařilo. Proto jsem si ustoupil, abych to zvedl, rozehrál a pak do toho šel, ale výborně mě prohazoval a já nebodoval ze servisu jako v minulých zápasech," konstatoval Minář, který neměl ani jeden brejkbol. "Přesně podání umisťoval, a to je horší, než když to je rychlé a chodí to do ruky," řekl Minář.

Možné španělské finále překazil Ukrajinec Olexandr Nedovjesov. Sedmý nasazený hráč v druhém semifinále porazil turnajovou čtyřku Rubéna Ramíreze dvakrát 6:4.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.