ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kvitová se těší na trávu. Trápí ji nedostatek sebedůvěry

Velikost textu:

Paříž - Petra Kvitová po překvapivém vyřazení ve 3. kole Roland Garros s Američankou Jamie Hamptonovou připustila, že jí na kurtu chybí sebevědomí. Wimbledonská šampionka z roku 2011 po konci nevydařené antukové sezony vyhlíží turnaje na trávě. Na pařížské antuce nenavázala na loňské semifinále a po vyřazení ve druhém kole Australian Open se jí nepovedl ani druhý letošní grandslam.

Petra Kvitová na French Open
Petra Kvitová na French Open

"Trošku mi schází vnitřní sebedůvěra. Aby to tam v důležitých chvílích prostě spadlo. Úplně necítím, že bych do toho šla, nic neřešila a pálila jako dva roky předtím. Ale zatnu zuby, aby tráva byla lepší," řekla po zápase českým novinářům.

Stejně jako v utkání s Šuaj Pcheng vsadila na aktivní hru, ale na Hamptonovou to nestačilo. "Američanka je o dost silnější a variabilnější. Úplně mi nevyhovovalo, co na mě hrála. Já se snažila o svoji agresivní hru, ale bohužel to úplně nevycházelo. Vím, že jsem zkoušela hrát, co jsem měla. Kdybych běhala dva metry za lajnou a vracela, bylo by to 1:6, 1:6," komentovala zápas, v němž držela s 54. hráčkou světa krok jen ve druhé sadě.

I když úspěchy nepřicházejí, Kvitová nepropadá skepsi. "Nemyslím si, že to je propad nebo stagnace. Výsledky nejsou jako loni, když jsem hrála semifinále, ale pozitivní je, že nejsem zraněná a můžu trénovat naplno. Je to tenis, nahoru - dolů. Věřím, že se to otočí.

Po životní sezoně 2011, která ji dostala na dohled prvního místa ve světovém žebříčku, se musí vyrovnávat s velkým očekáváním okolí a ani ona sama není spokojená se svou hrou. "Že tady hraju třetí kolo, pro mě není úspěch. Nic, co by mě uspokojovalo," dodala.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.