ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
French Open

Vydařená premiéra navzdory prohře. Veselý byl překvapen, že soupeři stačil

Velikost textu:

Paříž - Příjemné překvapení, ačkoliv turnaj pro Veselého končí - tak by se dalo ve zkratce charakterizovat vystoupení mladého tenisty na French Open. Veselý jen potvrzuje svůj vydařený přechod od juniorů mezi dospělé. Letos totiž již vyhrál dva challengery a úterní prohra při grandslamové premiéře jeho talent potvrdila. S hráčem světové dvacítky hrál vyrovnaně a Philippu Kohlschreiberovi v prvním kole Roland Garros podlehl až 1:3 za dvě a půl hodiny boje.

Jiří Veselý na French Open
Jiří Veselý na French Open

"Mrzí mě to. Šance jsem měl, ale nebyl jsem schopný je využít," řekl Veselý. Překvapilo ho, že hrál s 19. hráčem světového žebříčku vyrovnaně. "Čekal jsem, že do mě půjde agresivněji a budu mít větší problémy mu stačit." Devatenáctiletý Veselý se do hlavní soutěže probojoval z kvalifikace a do soupeře se pustil odhodlaně. Skoro tři sety výborně podával, levou rukou posílal míče přes síť rychlostí více než 220 km/h a dokázal hrát vítězné údery i zkrátit hru.

Po získaném druhém setu, v němž Kohlschreiberovi povolil jen jednu hru, ztratil třetí sadu až za stavu 5:5, kdy nabídl soupeři první brejkbol a přišel o servis. Ve čtvrtém setu už ztrácel fyzicky, a proto si podáním tolik nepomohl a padl. "Připouštím, že jsem schopný nejenom stíhat, ale rozhodly zkušenosti," hodnotil Veselý.

Pro svěřence Jaroslava Navrátila je účast v Paříži první grandslamovou zkušeností, které si váží. "Je pozitivní, že jsem mohl poznat kouzlo grandslamu," řekl aktuálně už 127. hráč dvouhry ATP, který má před sebou jasný cíl. "Je to všechno úvod, začátek kapitoly, do které bych se chtěl dostat. Pak je další, abych tam byl tučně vypsaný jako nasazený. Ale je to dobrý pocit, hrát velké zápasy," řekl.

Grandslamovou premiéru Veselý hodně prožíval. Před zápasem nemohl usnout. "A vstával jsem v pět. Člověk neví, do čeho jde, těší se," popsal tenista, který se před zápasem ptal kondičního trenéra Jozefa Ivanka, zda zvládne pět setů. Ke konci byl vyčerpaný i kvůli nervům. "Premiéru člověk prožívá úplně jinak, tělo je v daleko větším napětí než obvykle a ke konci jsem trošičku lapal po dechu," přiznal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.