ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Lendl se na výstavě v Obecním domě potěšil s trofejí Davis Cupu

Velikost textu:

Praha - Především díky Ivanu Lendlovi obdivují návštěvníci v Obecním domě unikátní sbírku 116 plakátů Alfonse Muchy. Vítěz osmi grandslamových turnajů si výstavu prohlédl. A ze zájmu, který vzbudila, byl nadšený.

Ivan Lendl v Obecním domě odhalil trofej pro vítěze Davis Cupu
Ivan Lendl v Obecním domě odhalil trofej pro vítěze Davis Cupu

Kromě unikátní sbírky můžou návštěvníci v Obecním domě nyní obdivovat i Davisův pohár, který Ivan Lendl vybojoval s týmem v roce 1980 a po dvaatřiceti letech tento úspěch jeho nástupci zopakovali. "Výstava je fantastická, já jsem rád, že plakáty můžou být vystaveny v Česku. Jsou to dvě velké části mého života a mít to tady dohromady je fajn," řekl vítěz 94 turnajů ATP.

Ivan Lendl nikdy výhru v Davisově poháru nezopakoval, těžké to bude mít i český tým, který už letos postoupil do semifinále. "Šance je vždycky, kluci vloni vyhráli v Argentině a letos budou hrát s Argentinou doma. Del Potro snad hrát nebude, tak Argentina je slabší. Je výhodou i výběr povrchu, takže dá se to hrát," myslí si trenér Andyho Murrayho.

Pro výběr okolo Tomáše Berdycha, Radka Štěpánka a Lukáše Rosola má osminásobný grandslamový šampión a daviscupový vítěz jednoduchý vzkaz: "Ať vyhrajou," prohlásil.

přehrát video
Ivan Lendl v Obecním domě
   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.