ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Na Sparta Prague Open se představí téměř kompletní česká špička

Velikost textu:

Praha - Osm českých tenistek má jistotu, že si zahraje hlavní soutěž turnaje kategorie ITF Sparta Prague Open. Na antuce ve Stromovce, kde se čtvrtý ročník akce s dotací 100 000 dolarů uskuteční 14. až 19. května, se objeví i loňské finalistky - vítězná Lucie Šafářová a Klára Zakopalová.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová

V hlavní soutěži jsou také Karolína Plíšková a její dvojče Kristýna a po zranění se vracející Petra Cetkovská. Divoké karty od pořadatelů dostaly šestnáctiletá naděje Kateřina Siniaková, Tereza Smitková a Barbora Záhlavová-Strýcová, která se vrátila nedávno na turnaje po trestu za doping.

"Je výborné, že se domácímu publiku představí kromě Petry Kvitové, která kvůli postavení na žebříčku u nás nemůže hrát, skoro kompletní česká ženská špička a k tomu dvě perspektivní juniorky," pochvaloval si ředitel turnaje Petr Luxa.

V soutěži se stejně jako loni objeví dvaačtyřicetiletá Japonka Kimiko Dateová-Krummová či Izraelka Šahar Peerová, bývalá jedenáctá hráčka světa.

Na turnaj je vstup zdarma a diváci se mohou těšit i na exhibici se čtyřnásobnou grandslamovou vítězkou Hanou Mandlíkovou. Finále je na pořadu v neděli 19. května od 11:00 před kamerami České televize.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.