ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Rozhodovaly maličkosti i nervozita – Kvitová lituje porážky s Vinciovou

Velikost textu:

Palermo - Česká tenistka Petra Kvitová neskrývala zklamání z toho, že ve druhé dvouhře semifinále Fed Cupu v Itálii prohrála s Robertou Vinciovou 4:6 a 1:6 a nedokázala srovnat stav na 1:1. Mrzel ji hlavně úvod, ve kterém mohla třikrát odskočit do vedení o dva gamy. V závěru jí kvůli nedávné nemoci a tréninkovému výpadku docházely síly, věří ale, že do neděle se dá do kupy.

Petra Kvitová v zápase s Robertou Vinciovou
Petra Kvitová v zápase s Robertou Vinciovou

"Hrát proti Vinciové na antuce je velice těžké, ten kurt je opravdu hodně pomalý. Na začátku jsme byly obě hodně nervózní, rozhodovaly maličkosti. A ty já nevyužila. Tím jsem, myslím, ztratila celý zápas," řekla Kvitová novinářům.

Síly navíc nejsou

Světová osmička nedávno prodělala nemoc a tréninkový výpadek se na ní projevil. Před Fed Cupem stihla odehrát jen turnaj v Katovicích, v jehož finále rovněž podlehla Vinciové. "Co se týče fyzických sil, ráda bych měla nějaké navíc. Bohužel nejsou. A tady na té antuce jsou síly potřeba, aby člověk mohl hrát delší výměny. Ke konci už jsem opravdu mlela z posledního," připustila Kvitová.

Na chybějící síly se ale vymlouvat nechtěla. "Největší chyba byla ve mně, nebudu ji hledat nikde jinde," řekla. "Podmínky byly pro obě stejné. Ona byla připravená na mě jako já na ni, bohužel byla připravená asi líp," řekla Kvitová.

Doufá, že v neděli se bude cítit lépe. "Doufám, že do neděle se dám přes noc trošku do kupy," přála si. Zápas ještě nepovažuje za ztracený, byť stav 0:2 Češky nikdy nezvrátily. Otáčet takto nepříznivé skóre je pro Kvitovou ve Fed Cupu nezvyklé. "Asi nikdy se mi to nestalo, je to něco nového. Doufám, že se s tím vypořádám co nejlíp, jak to půjde, a vzbudím se jako nový člověk," usmála se.

Kvitová na Erraniovou umí

V úvodní nedělní dvouhře nastoupí proti Saře Erraniové a optimismus jí dodává i příznivá vzájemná bilance 4:0. Na antuce ale spolu ještě nehrály. "Zítra je jiný den. Sice u nich doma na antuce to bude hrozně těžké, ale musíme bojovat," řekla.

Česká jednička se dnes hodně natrápila na servisu. Prý to ale nebylo tím, že ji trápí bolavé rameno. "Hrála jsem pod prášky, v tom problém nebyl," řekla Kvitová.

Nevzpomíná si, že by už někdy dříve neudržela v utkání ani jednou podání. "Bohužel se to stalo dnes. Musím říct, že ten začátek nebyl na podání nejlepší. Pak jsem ho trochu zlepšila, bohužel jsem ale zase nevyužila hru zezadu, abych podání udržela," litovala Kvitová.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.