ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Fed Cup

Ví, ale neprozradí. Sestavu na semifinále řekl Pála jen hráčkám

Velikost textu:

Palermo (Itálie) - Kapitán tenistek Petr Pála už se rozhodl, jakou čtveřici pošle do boje v semifinále Fed Cupu proti Itálii, ale sestavu tají. Nechce soupeřkám prozradit, jestli nechá v týmu tři singlistky v čele s Petrou Kvitovou, nebo bude počítat s rozhodující čtyřhrou a nominuje i stříbrný pár z olympiády. Losování pořadí zápasů se uskuteční v palermské Villa Niscemi v pátek v poledne. Sobotní dvouhry začnou ve 13:30 a nedělní program odstartuje o dvě hodiny dříve. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web.

Nehrajicí kapitán Petr Pála a Lucie Šafářová
Nehrajicí kapitán Petr Pála a Lucie Šafářová

V současnosti jsou v oficiální nominaci Petra Kvitová, Klára Zakopalová, Lucie Šafářová a Lucie Hradecká. V Palermu ale od pondělí trénuje také Andrea Hlaváčková, která s Hradeckou vybojovala zmíněné olympijské stříbro.

"Holky už složení vědí, ale oficiálně to řekneme až před losem. Nechci říkat, jaké čtyři tam budou, kvůli Italkám," řekl Pála.

Kapitán může vybírat z několika variant. Jednou je, že vedle světové osmičky Kvitové na pozici druhé hráčky ve dvouhře nasadí nebo prostřídá Zakopalovou s Šafářovou, která by s Hradeckou nebo Hlaváčkovou mohla teoreticky nastoupit do čtyřhry. Kapitán ale může případně ke Kvitové nominovat Zakopalovou nebo Šafářovou a schovat si pro případnou rozhodující čtyřhru loni tak úspěšné deblové duo H+H.

přehrát video
Reportáž Petra Kubáska z přípravy českých tenistek před zápasem s Itálií

Kurt je pomalejší a pomalejší

Tenistky trénují v Palermu od pondělí, Kvitová od středy a zvykají si na antuku, kterou domácí stále zpomalují, aby vyhovovala jejich stylu. "Přihodili antuku, je to pomalejší a míče taky nejsou žádný zázrak, ale tak to je a musíme se pokusit s tím vypořádat. V tom spočívá výhoda domácího prostředí," konstatoval Pála.

Český fedcupový tým
Český fedcupový tým

"Včera jsem si poprvé zahrála na centr kurtu a musím říct, že je to pomalé. Antuka v porovnání s Katowicemi, kde jsem hrála v hale, to je velký rozdíl," uvedla Kvitová. "Už teď je to pomalý až běda. To běhavým Italkám rozhodně vadit nebude. Dělají to hlavně kvůli Petře Kvitové, aby nemohla tak snadno zakončovat," řekla světová dvacítka Zakopalová MF Dnes a Radiožurnálu. "Člověk musí být připravený na to, že výměna bude holt trvat déle, že to nesmí uspěchat," dodala Šafářová.

Italky se opírají o sedmou hráčku světa Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou, která v neděli porazila Kvitovou ve finále v Katovicích. V týmu mají i vítězku Roland Garros z roku 2010 Francesku Schiavoneovou a Flavii Pennettaovou. "Díval jsem se na ně a vypadaly solidně, hlavně při pohybu si s antukou rozumí," řekl Pála.

Zakopalovou trápila alergie, Hlaváčkovou zablokovaný krk

České tenistky řešily v týdnu drobné zdravotní problémy. Třeba Zakopalová sháněla léky tišící alergickou reakci na vykvetlé květy, Hlaváčkové fyzioterapeutové uvolňovali zablokovaný krk. "Každý má drobné bolístky, ale důležité je, aby do sebe všechno zapadlo. Hlavní je mít největší energii na víkendové boje," řekl Pála.

Češky drží ve Fed Cupu sedmizápasovou vítěznou sérii. Naposledy prohrály v roce 2010, a to právě v semifinále na antuce s Italkami. Tehdy se hrálo v Římě. Od té doby české tenistky soutěž o stříbrný pohár dvakrát vyhrály a letos útočí na hattrick.

Areál pro 4 000 diváků není ani dva dny před začátkem semifinále zdaleka hotový. Hráčky tak během tréninku ruší různé stavební práce. "Jsem v Itálii, na všechno je dost času, trochu siesty do těchto dnů patří," komentovala ruch s úsměvem Hlaváčková.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.