ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
Fed Cup

Kvitová už je v Palermu, "pinknout si" půjde ve středu

Velikost textu:

Palermo (Itálie) - Hodinu před pondělní půlnocí dorazila tenistka Petra Kvitová do Palerma a zkompletovala český tým před semifinále Fed Cupu proti Itálii. V úterý světová osmička odpočívala, poprvé si půjde vyzkoušet antukový kurt při středečním tréninku.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Kvitová dorazila za výběrem kapitána Petra Pály o den později, protože v neděli hrála v Katovicích finále, ve kterém prohrála s Italkou Robertou Vinciovou. Na hotel Kvitová dorazila v pondělí v jedenáct večer. "Vypadá to, že všichni jsou ve výborné náladě. Doufám, že to dopadne dobře, urveme tři body a postoupíme do finále, abychom se mohly ukázat doma," uvedla Kvitová na facebooku týmu.

Kvitová měla po příletu volný den, aby vstřebala únavu po předcházejícím týdnu a po náročném cestování. "Odpočívám a snažím se nabrat energii ze sluníčka," řekla Kvitová. "Pinknout si půjdu ve středu odpoledne, ale nebude to nic extra. Jen abych si vyzkoušela kurt a prostředí," řekla.

Katovice - Prostějov - Palermo

Z polských Katovic zamířila Kvitová v neděli večer domů do Prostějova. "Přijela jsem v noci a ještě si rychle prala, abych měla co zabalit na Fed Cup a následně na turnaj ve Stuttgartu, kam pak pokračuji," poznamenala třiadvacetiletá Kvitová.

V Palermu už od pondělí trénuje čtveřice Klára Zakopalová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. "Holky jsem viděla a byla se podívat i na kurt. Vypadá pěkně a klub je hodně domácký, což je příjemné," řekla Kvitová.

Světová osmička Kvitová by měla být jedničkou dvojnásobných vítězek soutěže, o dvojce kapitán Pála rozhodne mezi Zakopalovou a Šafářovou. Italský tým tvoří Sara Erraniová, Vinciová, Francesca Schiavoneová a Flavia Pennettaová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.