ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Tenista Berdych postoupil do finále turnaje ATP

Velikost textu:

Bastad (Švédsko) - Český tenista Tomáš Berdych si poprvé v této sezoně zahraje finále turnaje ATP, tentokrát ve švédském Bastadu. Vstupenkou do finále mu byla porážka Španěla Fernanda Verdaska 2:6, 6:3 a 6:2 v dnešním semifinále. V neděli se ve finále utká s vítězem španělského duelu mezi Davidem Ferrerem a Tommym Robredem. V případě výhry by se jednalo o čtvrtý turnajový titul v Berdychově kariéře.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Berdych autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Berdychovi se na švédské antuce podařila odveta za Wimbledon, kde ho Verdasco jasně porazil v třetím kole. Úvod zápasu sice lépe vyšel druhému nasazenému Španělovi, který rychle vedl 4:0 a následně získal úvodní set, ale pak se zápas otočil na českou stranu.

Od druhého setu Berdych ani jednou neztratil podání a nerozhodila ho ani dešťová přeháňka, kvůli níž byl v rozhodující sadě zápas přerušen za stavu 4:1 pro českého tenistu ve chvíli, kdy měl jít na podání.

Po více než hodinové pauze dvaadvacetiletý Čech bez problémů dotáhl utkání do vítězného konce a v Bastadu zopakoval finálovou účast z roku 2005. Letos se takhle daleko dostal poprvé, zatím bylo jeho maximem semifinále podniku série Masters v Miami. V neděli bude usilovat o čtvrtý turnajový titul v kariéře, naposledy se radoval loni na trávě v Halle.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.