ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Federerovi Davis Cup proti Česku v programu zatím chybí

Velikost textu:

Sao Paulo - Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz Roger Federer s největší pravděpodobností nenastoupí k únorovému utkání prvního kola Davisova poháru proti České republice. Slavný švýcarský tenista chce příští rok výrazně omezit svůj program poté, co letos včetně olympijských her absolvoval 19 turnajů. Švýcaři přivítají úřadující vítěze Davis Cupu z České republiky 1. až 3. února v Ženevě.

Roger Federer
Roger Federer

Jednatřicetiletý Federer dosud svou účast v únorovém utkání 1. kola přímo nevyloučil, v jeho turnajovém programu na celý rok však Davis Cup zatím chybí. "Nesmím mít strach dělat nepopulární rozhodnutí. Plánuju dlouhodobě a doufám, že budu moci hrát Davis Cup ještě za dva tři čtyři roky. Ale na to nikdo nemyslí, všechny zajímá jen daný moment," řekl Federer v rozhovoru pro švýcarský deník Tages-Anzeiger v Sao Paulu, kde se účastní reklamních akcí a exhibičních zápasů.

"Došel jsem k rozhodnutí, že to je pro mě to jediné rozumné rozhodnutí (nenastoupit proti Česku). Mohl bych hrát, ale pak bych mohl absolvovat jen čtyři nebo pět turnajů Masters místo osmi nebo deseti," uvedl Federer, který například vynechá i turnaj Masters v Miami, kde tradičně hraje celá světová špička.

Nominace na daviscupová utkání se oznamují nejpozději 10 dnů před zápasem. Oba strůjci letošního českého triumfu Tomáš Berdych a Radek Štěpánek hodlají v týmové soutěži pokračovat a pokusit se o obhajobu. V případě Federerovy neúčasti by byl švýcarskou jedničkou 17. hráč světového žebříčku Stanislas Wawrinka, dvojkou nejspíš Marco Chiudinelli, jemuž aktuálně patří 146. pozice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.