ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Duo H+H čekají na Turnaji mistryň obhájkyně titulu

Velikost textu:

Istanbul - Deblové duo Hlaváčková–Hradecká se v semifinále Turnaje mistryň v Istanbulu utká s obhájkyněmi titulu Liezel Huberovou a Lisou Raymondovou z USA. Dnešní los rozhodl i o druhé semifinálové dvojici, kterou tvoří Italky Roberta Vincová, Sara Erraniová a Rusky Maria Kirilenková s Naďou Petrovovou.

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková
Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková

Stříbrné olympijské medailistky Hlaváčková s Hradeckou se mezi elitní čtyři deblové páry Turnaje mistryň probojovaly poprvé a v Turecku jsou druhé nasazené. S Američankami letos hrály dvakrát a v semifinále olympijského turnaje ve Wimbledonu se radovaly z výhry. K dalšímu vzájemnému duelu došlo o měsíc později v New Havenu a ve finále Češky prohrály.

"Jsou to zkušené hráčky, které hrají debla tradičně," očekává Hlaváčková útočný styl Američanek s náběhem na síť ihned po servisu. "Když jim to sedne, tak je s nimi dost těžké hrát. Soupeřky tlačí do aktivních úderů, musíte se cpát po lajnách a být přesní a moc nezmatkovat, ale vždycky to je zajímavý zápas," dodala Hlaváčková.

Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Huberová, Raymondová (3-USA), Erraniová, Vinciová (1-It.) - Kirilenková, Petrovová (4-Rus.).

Spolu s Hradeckou mohou vyhrát Turnaj mistryň jako první český pár. Ve čtyřhře na této prestižní akci už před nimi triumfovaly Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Helena Suková i Jana Novotná, ale nikdy neměly po boku za spoluhráčku krajanku. Naposledy uspěla Novotná v roce 1997 s Lindsay Davenportovou z USA.

V uplynulých čtyřech letech třikrát ve finále prohrála Květa Peschkeová. Právě loni ji se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou porazily Huberová s Raymondovou.

Čtyřhra se na Turnaji mistryň nehraje na rozdíl od singlu ve skupinách, ale čtyři páry hrají v sobotu semifinále, z něhož postoupí vítězky přímo do nedělního finále.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.