ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Berdych může poslat Česko do finále Davis Cupu, soupeřem mu nebude Del Potro

Velikost textu:
aktualizováno 16. 9. 2012 13:40

Buenos Aires - Čeští tenisté si mohou zajistit postup do finále Davisova poháru a rozhodující třetí bod může přidat hned v úvodní dvouhře v Buenos Aires Tomáš Berdych. Jeho soupeřem nebude obávaný osmý hráč světa Juan Martín Del Potro, ale Carlos Berlocq. Argentinská jednička totiž v sobotu odstoupila kvůli zraněnému zápěstí. V závěrečné dvouhře by měl Radek Štěpánek nastoupit proti Juanu Mónakovi. Přímý přenos začíná v 15:40 a můžete jej sledovat na programu ČT4 či na našem webu.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Češi vedou po dvou dnech 2:1. Štěpánek nejprve v pátek prohrál s Del Potrem, poté však Berdych otočil zápas s Mónakem a vyrovnal. V sobotu přidala česká dvojice druhý bod ve čtyřhře po výhře nad Berlocqem a Eduardem Schwankem.

Proti Berlocqovi Berdych zatím vždy vyhrál

"Rozhodující bude, kdo nakonec nastoupí. Nezabýváme se tím, rozhodující je získat třetí bod a jedno proti komu," řekl český kapitán Jaroslav Navrátil. Jeho protějšek Jaite může nominaci změnit nejpozději hodinu před zápasem. Carlosi Berlocqovi patří v žebříčku ATP 54. místo.

S Berlocqem se Berdych střetl dvakrát a oba zápasy vyhrál. Letos uspěl na antuce při Světovém poháru v Düsseldorfu, kde zvítězil 2:1 na sety. Pokud Berdych vyhraje, posune české tenisty do finále, které se uskuteční v polovině listopadu. Berdych by tak napodobil Ivana Lendla, který v roce 1980 zařídil v semifinále v Argentině rovněž tři body a tenisté pak soutěž vyhráli. 

přehrát video
Žaneta Peřinová o semifinále DC
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.