ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Kvitová v prvním zápase po OH postoupila

Velikost textu:
aktualizováno 9. 8. 2012 17:18

Montreal – Tenistka Petra Kvitová si po zklamání z olympijského turnaje, kde vypadla ve čtvrtfinále, spravila chuť v prvním zápase v Montrealu. Porazila Ksenii Pěrvakovou z Kazachstánu 2:1 po setech 4:6, 7:6 a 6:0 a v turnaji jde do třetího kola. Dvaasedmdesáté hráčce světa nedovolila Kvitová v tie-breaku ani jeden bod a jednadvacetileté soupeřce pak v třetím setu nadělila "kanára". Ve třetím kole se česká tenisová jednička utká s lepší z duelu Marion Bartoliová - Pcheng Šuaj.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Pátá nasazená Kvitová nebyla po přechodu z londýnské trávy na tvrdý povrch daleko od vyřazení. Po prohraném prvním setu ztratila v druhé sadě za stavu 5:5 servis a Pěrvaková podávala na vítězství v zápase. Česká favoritka si však v následujícím gamu vzala servis zpět a ve zbytku duelu už dominovala.

"Vím, že jsem nehrála nejlepší tenis a měla jsem co dělat, abych to otočila. Někdy vyhrajete, i když to nevypadá moc hezky," řekla Kvitová. "Ve zkrácené hře jsem začala hrát lépe a trochu jsem se uvolnila. Už jsem tolik nechybovala a zdálo se mi, že je trošku zraněná," dodala Kvitová.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.