ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Cibulková slaví druhý titul v kariéře

Velikost textu:

Carlsbad (USA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková ovládla turnaj v Carlsbadu, a to bez ztráty setu. Ve finálovém duelu porazila světovou desítku Marion Bartoliovou 6:1, 7:5 a po loňském vítězství v Moskvě získala druhý titul v kariéře.

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

Třiadvacetiletá Cibulková prošla turnajem v Kalifornii zcela hladce. Ve druhé sadě finálového duelu sice ztratila čtyři gamy za sebou, ale z kritické situace za stavu 1:4 se dostala. Využila při tom fyzickou výhodu, kterou měla díky nulové ztrátě setů při postupu.

To Bartoliová ve všech předchozích zápasech v Carlsbadu sehrála třísetové bitvy a na kurtu strávila o čtyři hodiny víc než soupeřka. "Poprvé jsem hrála ve finále svůj nejlepší tenis," radovala se Cibulková po svém šestém duelu o titul.

"Dostávala jsem Marion pod velký tlak z forhendu, dobře ji rozhazovala, ale přitom jsem si nepočínala bezhlavě. Byl to perfektní výkon," pochválila se Slovenka, jíž triumf přinesl vedle prémie 96 000 dolarů také posun v žebříčku WTA o místo na 13. pozici.

"Myslím, že mým největším problémem bylo to, že jsem hrála tři noční zápasy, zatímco ten poslední ve dne, což je rozdíl. Dostala jsem se do vedení solidní hrou, ale pak jsem se začala cítit unavená a přestala se pořádně pohybovat," uvedla Bartoliová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.