Absa Cape Epic

Hájek se přes semifinále nedostal, prohrál s Almagrem

Bastad - Český tenista Jan Hájek na turnaji ve švédském Bastadu v prvním semifinále na okruhu ATP v kariéře neuspěl. S desátým hráčem světa Nicolásem Almagrem ze Španělska prohrál 4:6 a 3:6.

Jan Hájek
zdroj: ČT24 autor: Luděk Peřina

V prvním setu držel osmadvacetiletý Hájek s předloňským vítězem turnaje krok do desáté hry, kdy poprvé ztratil podání. Ve druhém setu 102. hráč žebříčku, který v Bastadu startoval poprvé v sezoně v hlavní soutěži podniku ATP, přišel o servis za stavu 3:4 a soupeř nabídnutou šanci ukončit zápas hned v následujícím gamu bez problémů využil.

Almagro si o titul zahraje s loňským finalistou Davidem Ferrerem. Se svým krajanem se ve finále v Bastadu utkal už v roce 2007 a s nynějším pátým hráčem světa uhrál jen tři gamy.