ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Wimbledon

Federer: Murray bude v budoucnu grandslamovým vítězem

Velikost textu:

Londýn - Dva a půl roku čekal švýcarský tenista Roger Federer na další grandslamový titul. Nikdy nepřestal věřit a jeho víra ve vlastní síly se naplnila v neděli, kdy po těžké bitvě s domácím Andy Murrayem vyhrál posedmé Wimbledon a získal již 17. grandslamový titul. Švýcar ocenil i výkon britského tenisty. Svěřenec Ivana Lendla Murray podle Federera bude v budoucnu grandslamovým vítězem. "Ano, mluvím v množném čísle, jsem hluboce přesvědčen, že vyhraje víc než jeden," řekl Federer.

Roger Federer
Roger Federer

Po finálové výhře na londýnské trávě 4:6, 7:5, 6:3, 6:4 Federer uvedl, že hraje nejlepší tenis svého života, a to i díky narození dcer v roce 2009. "Lidé občas zapomínají, že máme dvojčata. Jejich příchod na svět má obrovský vliv na můj život a myslím, že to pomohlo mé hře jako nic jiného," řekl. Manželka Mirka a dcery Myla Rose a Charlene Riva nechyběly při finále v lóži. "Je to splněný sen pro mě, pro celou moji rodinu, když je tady vidím. Je to silné, významné a jsem moc rád, že jsou u toho se mnou," řekl Federer.

Třicetiletý Federer dokázal jen stěží pár hodin po výhře ocenit zisk svého rekordního sedmnáctého grandslamového titulu. "Abych pravdu řekl, byl jsem na konci jen šťastný a přišla úleva, že je konec tlaku, protože jsem byl tak soustředěný, abych to dokázal, že jsem si to možná dosud ani pořádně nevychutnal," řekl. Před Wimbledonem slavil Federer grandslamový titul naposledy v lednu 2010 na Australian Open, ale od té doby dominovali Španěl Rafael Nadal a Srb Novak Djokovič.

Šťastný Roger Federer
Šťastný Roger Federer

Federer byl však hned v závěsu za nimi, loni hrál finále French Open a semifinále US Open a na konci uplynulé sezony vyhrál Turnaj mistrů. "Hrál jsem dobře, jen to na velkých turnajích pro mě dobře nedopadlo, což nebylo jednoduché," řekl Federer. "Proto jsem si skoro sám sebe neuměl zase s trofejí představit, nebo nechtěl tak myslet, ale konec minulého roku mi dodal sebedůvěru, že můžu v roce 2012 znovu uspět. Všechno jen muselo zapadnout do sebe, což je výzva a není to vždy snadné. Člověk se poučí z chyb, aby to dokázal," řekl.

Federer se vyrovnal sedmým wimbledonským titulem Petu Samprasovi a zároveň Američana dostihne i v počtu týdnů v čele žebříčku (286). "On je na trávě mnohem lepší než všichni ostatní. Miluje ten kurt stejně jako já tehdy. Je to velký šampion, prvotřídní mistr a může přidat osmý i devátý Wimbledon," řekl Sampras.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.