ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Wimbledon

Mužskou čtyřhru senzačně vyhrál nenasazený britsko-dánský pár

Velikost textu:

Londýn - Británie se den před singlovým finále domácího Andyho Murrayho s Rogerem Federerem dočkala nečekaného wimbledonského titulu ve čtyřhře. Deblovou soutěž senzačně vyhrál britsko-dánský pár Jonathan Marray, Frederik Nielsen, který v pěti setech porazil favorizovanou švédsko-rumunskou dvojici Robert Lindstedt, Horia Tecau.

Frederik Nielsen (vlevo) a Jonathan Marray
Frederik Nielsen (vlevo) a Jonathan Marray

Marray s Nielsenem startovali ve Wimbledonu pouze díky volné kartě od pořadatelů a odvděčili se překvapivým vítězným tažením. V semifinále outsideři vyřadili obhájce titulu Boba a Mika Bryanovy a jako první pár s divokou kartou v historii Wimbledonu postoupili do finále.

V něm se Marray ocitl jako první Brit od roku 1960, kdy souboj o titul prohrálo domácí duo Mike Davies a Bobby Wilson. Nielsen zase napodobil svého dědečka Kurta Nielsena, který neúspěšně bojoval ve finále dvouhry v letech 1953 a 1955.

Marray s Nielsenem se nespokojili s postupem do finále, které bylo pro oba na ATP Tour premiérové, a poradili si i s turnajovými pětkami Lindstedtem a Tecauem. Sehraný pár po setech 6:4, 4:6, 6:7, 7:6 a 3:6 prohrál už třetí wimbledonské finále za sebou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.