ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Kvitová jde dál, po nervózním startu se vzchopila

Velikost textu:
aktualizováno 26. 6. 2012 16:35

Londýn - Petra Kvitová vykročila za obhajobou tenisového Wimbledonu úspěšně. V prvním kole porazila Akgul Amanmuradovovou 2:0 po setech 6:4 a 6:4. V úvodním setu přitom kvůli nervozitě měla pomalý rozjezd a prohrávala s uzbeckou soupeřkou už 1:4. Poté ale zlepšila servis i pohyb a dovedla úvodní sadu do vítězství bez zaváhání. Další set už si s jistotou pohlídala.

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Obhájkyně wimbledonského talíře se sice vrátila na trávu v Londýně vítězně, především v prvním setu ale nikterak přesvědčivě. Její počínání sledovali z čestné lože i oba rodiče, kteří přijeli na pozvání ředitele turnaje. "Je neuvěřitelné přijet jako obhájkyně. Vrátily se mi vzpomínky na loňský rok a bylo krásné hrát na centrkuru," řekla Kvitová pro BBC cestou z kurtu po utkání, v kterém zahrála 24 vítězných úderů a dvacet nevynucených chyb.  

Sama ale při hodnocení hry přiznala pomalejší rozjezd. "Na začátku jsem byla hodně nervózní, udělala jsem moc chyb, ale snažila jsem se hrát svoji hru," zhodnotila. Viditelně svázaná nervozitou se Kvitová svými údery mnohokrát netrefila do dvorce. Po deseti minutách už prohrávala 0:3. Ztichlé publikum sledovalo špatný servis favoritky a v poslední době nepřesný forhend, na kterém Češka v přípravě na Wimbledon usilovně pracovala.   

Petra Kvitová
Petra Kvitová

Až po patnácti minutách získala Kvitová první hru a uklidnila se. Pomohla si vítěznými míči z bekhendu a rázem se trefovala do servisu. Od stavu 1:4 získala sedm gamů v řadě, otočila vývoj prvního setu a ve druhém vedla 2:0. Musela ještě odvrátit jeden brejkbol a zažila i tradiční dešťovou pauzu. Zápas už mohla ukončit předtím, ale při mečbolu poslala bekhendový return do autu a pak spěchala do šatny.     

Po pětadvaceti minutách se tenistky vrátily na kurt, při rozehrávce znovu lehce sprchlo a diváci roztáhli deštníky, ale rozhodčí hru povolili. Amanmuradovová si podání udržela a Kvitová následně zápas ukončila čistou hrou. Ve druhém kole se Kvitová ve čtvrtek utká s domácí tenistkou Elenou Baltachaovou (101. WTA).

Petra Kvitová
Petra Kvitová

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.