ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Ferrer získal podruhé titul na trávě v Hertogenboschi

Velikost textu:
aktualizováno 23. 6. 2012 13:59

Hertogenbosch (Nizozemsko) - Španělský tenista David Ferrer vyhrál podruhé v kariéře turnaj v Hertogenboschi. Nejvýše nasazený hráč dnes zdolal německého kvalifikanta Philippa Petzschnera 6:3, 6:4 a ve svém třicátém finále na okruhu ATP získal patnáctý titul.

David Ferrer
David Ferrer

V letošní sezoně vybojoval šestý hráč světa už čtvrtý turnajový triumf: v lednu vyhrál na tvrdém povrchu v Aucklandu a poté dvakrát na antuce v Buenos Aires a Acapulku.

V Hertogenboschi Ferrer zopakoval vítězství z roku 2008 a připsal si druhý vavřín na trávě. Petzschner, kterému patří v žebříčku ATP 145. místo, podlehl třicetiletému španělskému favoritovi za 69 minut. Ferrer zakončil finále generálky na Wimbledon čistou hrou při svém podání.

Ženskou část turnaje vyhrála Ruska Naďa Petrovová, jež ve finále zdolala 6:4, 6:3 Urszulu Radwaňskou z Polska. Mladší sestra světové trojky Agnieszky Radwaňské hrála své první finále na okruhu WTA.

Třicetiletá Petrovová má po dnešku padesátiprocentní úspěšnost v zápasech o titul stejně jako mužský vítěz Ferrer. Ve svém 22. finále moskevská rodačka vyhrála jedenáctý turnaj, nicméně první na trávě. Bývalá třetí hráčka světa byla na zeleném povrchu ve finále před čtyřmi lety v Eastbourne, kde podlehla shodou okolností právě úspěšnější sestře své dnešní soupeřky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.