ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šafářová i Zakopalová postoupily ve Stromovce do semifinále

Velikost textu:

Praha - Tenisový turnaj Sparta Prague Open směřuje k českému finále. Do semifinálové fáze postoupily obě domácí favoritky, nejvýše nasazená Lucie Šafářová i turnajová dvojka Klára Zakopalová. O účast ve finále bude Zakopalová hrát v sobotu s Britkou Elenou Baltachaovou, příští soupeřkou 22. hráčky světa Šafářové bude Francouzka Alizé Cornetová, se kterou ve čtvrtfinále prohrála Birnerová dvakrát 2:6.

 

Klára Zakopalová
Klára Zakopalová

Šafářová neměla ve čtvrtfinále problémy s osmou nasazenou Ajuki Moritaovou a Japonku zdolala 6:1 a 6:3. Zakopalová svedla vyrovnanější bitvu s další japonskou hráčkou, ale dvaačtyřicetiletou veteránku Kimiko Dateovou-Krummovou nakonec porazila 2:6, 6:0 a 6:4.

Zakopalová prohrávala v rozhodující sadě 1:4, ale dokázala šňůrou pěti vítězných her vývoj třetí sady otočit. "Vydřela jsem to, i když jsem se necítila moc dobře. Strašně moc mi pomohli diváci. Takovou atmosféru vlastně vůbec neznám. Jednou za rok doma a tohle bylo neuvěřitelný," děkovala hráčka Sparty divákům.

Dateová-Krummová se opírala o forhend s krátkým nápřahem a nebezpečné zkracování hry za síť. "Ona hraje nepříjemně, protože hraje hodně ploše, a já nevím, kam to půjde. A když zahraje kraťas, tak nemám vůbec šanci," řekla Zakopalová. Soupeřka ale sklidila její obdiv vzhledem k věku, v jakém stále kvalitně hraje. Sama by tak dlouho hrát tenis nechtěla. "Obdivuji ji, ale já bych to nevydržela."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.